Gymnázium Havlíčkův Brod otevírá pro školní rok 2024/2025 dvě třídy čtyřletého cyklu (60 uchazečů z 9. tříd) a jednu třídu osmiletého cyklu (30 uchazečů z 5. tříd). Čtěte více o průběhu přijímacího řízení nebo se vydejte na virtuální prohlídku školy.

25. 02. 2007 (3106 přečtení) | Autor: Mgr. Martin Richter | Rubrika: Sport |
Tiskni článek Sdílej!

Přespolní běh (okres)

Kategorie – střední školy, dívky

Okresní kolo v přespolním běhu se konalo 3.10.2006 v Chotěboři – lyžařský areál. Jednalo se o soutěž šestičlenných družstev. Z družstva se započítával výsledek nejlepších čtyř závodnic – družstvo s nejnižším součtem umístění se stává vítězem. Závod se běžel v poměrně kopcovitém terénu. Naše družstvo v kategorii dívek (kadetky) obsadilo první místo a postupuje do krajského kola, které se bude konat v Novém Městě na Moravě.

Přespolní běh (kraj)

Krajské kolo v přespolním běhu se konalo 24.10.2006 v Novém Měste na Moravě – lyžařský areál. Jednalo se o soutěž šestičlenných družstev. Z družstva se započítával výsledek nejlepších čtyř závodnic – družstvo s nejnižším součtem umístění se stalo vítězem závodu. Naše dívky postoupily do této soutěže z okresního kola. Naše družstvo v kategorii dívek (kadetky) obsadilo páté místo. Soutěž končila krajským kolem, dále byla nepostupová pro kategorii V. (dívky).

Kopaná (okres)

Kategorie – střední školy

Dne 27.9.2006 se v Havlíčkově Brodě na stadionu TJ Jiskra konal turnaj v kopané, kategorie středních škol. Tohoto turnaje se zúčastnilo i družstvo Havlíčkova gymnázia. Turnaj byl na velmi dobré úrovni po stránce výkonostní. Naše družstvo obsadilo celkově třetí místo. Vítězem turnaje se stala SPŠS HB.

Kategorie - střední školy (CH,D)

Studenti  soutěžili v 8 atletických disciplinách za  chladného počasí. Závody proběhly bez problémů,všichni podali dobré výkony.Patří jim pochvala nejen za podané výkony,ale i za pěkné chování a tím i reprezentování naší školy. Dívky obsadily 4. místo ze 6.soutěžících družstev. Chlapci obsadili 6.místo ze 7.soutěžících družstev.

Soupiska studentů:
B4-Beránková Klára,Wicheová Eva,A5-Doležal Lukáš,B5-Dubnová Pavlína,Hercigová Anna,Jakeš Tomáš,Stehlík Stanislav,Zelenka Tomáš,A7-Králová Iveta,Tůma Jan,B8-Horáková Lenka,Marešová Andrea,Veselská Gabriela, 1.r.-Půžová Lenka,2.r.-Matějková Zuzana,Marešová Barbara,Krajíček Roman,Lamberský Lukáš,3.r.-Prchalová Aneta,Kuttlwascher Pavel,4.r.-Havlíček Martin,Havlíček Ondřej,Hykyš Dino,Korejtko Josef

Stolní tenis (okres,kraj)

Kategorie - ZŠ (D)

25.října 2006

Okresní kolo ve stolním tenisu se uskutečnilo v herně stol.tenisu TJ Jiskra Na Losích v HB.Děvčata obsadila 1. místo a postoupila do krajského kola.

Krajské kolo se konalo ve čtvrtek 16.11.2006. Místem turnaje byla sportovní hala ZŠ Hrotovice. Děvčata obsadila 3. místo za Třebíčí a Pelhřimovem.

GHB reprezentovala tato děvčata:
Eva Furstová   B4
Kateřina Švecová  B3

Florbal (okres)

Kategorie - střední školy

29.11.2006

Naše družstvo se zúčastnilo okresního kola ve florbalu, které pořádala OA HB a nepostoupilo ze skupiny A do finálové skupiny. Prohrálo s OA HB i SPŠS HB a hrálo nerozhodně s Gym. Chotěboř.

Kategorie - střední školy (CH)

Dne 22.11. 2006 se družstvo naší školy zúčastnilo okresního kola středních škol v basketbalu, které pořádala SPŠS Havl. Brod. Naše družstvo obsadilo první místo před SPŠS HB, VOŠ a OA Chotěboř a OA a hotelovou školou HB. Havlíčkovo gymnázium postoupilo do krajského kola v Jihlavě.

Košíková (kraj)

Dne 12. prosince se družstvo naší školy zúčastnilo krajského kola v basketbale středních škol, které se uskutečnilo v Jihlavě. Družstva byla rozlosována do dvou skupin. Naše družstvo obsadilo třetí místo ve skupině za Pelhřimovem a SPŠ Jihlava a nepostoupilo do finálové skupiny.

Kategorie - ZŠ

Dne 12/12/2006 se uskutečnil okresní přebor v šachu v kategorii ZŠ. Tohoto turnaje se zúčastnilo sedm škol z okresu Havlíčkův Brod. Naše družstvo v této soutěži obsadilo první místo a vybojovalo si tak postup do krajského kola. Soutěž byla organizována DDM Havlíčkův Brod.

Kaser Jiří   A4
Fikar Jakub   A2
Homolka Pavel   A4
Boček Vít   A2
Matějka Jan   A2

Kategorie - SŠ

Dne 13/12/2006 se uskutečnil okresní přebor v šachu v kategorii SŠ. Tohoto turnaje se zúčastnilo sedm družstev z okresu Havlíčkův Brod. Gymnázium do této soutěže vyslalo dva týmy. Naše družstvo GHB „A“ v této soutěži obsadilo první místo a vybojovalo si tak postup do krajského kola. Soutěž byla organizována DDM Havlíčkův Brod.