Tiskneme pomůcky pro zdravotníky - velikonoční aktualizace
Ikona - FacebookIkona - BakalářiGHB na Instagramu
Obrázek nic  


Vítejte na webu Gymnázia Havlíčkův Brod

  • úspěšně fungujeme 287 let, máme na co navazovat
  • výsledky studentů nás řadí k nejlepším školám v regionu
  • formujeme samostatné a svobodné jedince, kteří se zdárně uplatní v současné společnosti

280 let GHB


Gymnázium Havlíčkův Brod otevírá pro školní rok 2022/2023 dvě třídy čtyřletého cyklu (60 uchazečů z 9. tříd) a jednu třídu osmiletého cyklu (30 uchazečů z 5. tříd). Čtěte více o průběhu přijímacího řízení nebo se vydejte na virtuální prohlídku školy.

Tiskneme pomůcky pro zdravotníky - velikonoční aktualizace
28. 03. 2020 (1138 přečtení) | Autor: PhDr. Hynek Bouchal, Ph.D. | Rubrika: Informace |
Tiskni článek Sdílej!

Naše gymnázium se připojilo ke středním školám v Kraji Vysočina, které pomocí 3D tiskáren vyrábějí ochranné pomůcky pro zdravotníky. Nakonec nezůstalo jenom u tisku, výrazně jsme pomohli i v organizaci dobrovolnické pomoci 3D tiskařů v našem okrese. Tato komunita během tří týdnů dodala 1007 dílů k výrobě ochranných štítů obličeje. Pod vedením zdejší pedagožky Mgr. Zuzany Šimůnkové pracovaly tři 3D tiskárny dnem i nocí v domovech studentů školy a také jejím dílem je systém komunikace a sdílení dat mezi více než dvaceti tiskaři a dalšími organizátory pomoci. I pan ředitel Hynek Bouchal přispěl ke zdaru díla svozem vytištěných čelenek.

Dobrovolnická pomoc
 
Dobrovolnická pomoc
 
Dobrovolnická pomoc
 
Dobrovolnická pomoc
 
Dobrovolnická pomoc

„Od pondělí 23. března jsme byli kvůli sestavování ochranných štítů obličeje v kontaktu s iniciativou Tiskne celé Česko, ovšem od spolupráce na centrálních dodávkách jsme během dvou dnů přešli k spolupráci s oblastním spolkem Českého červeného kříže a pomáháme zdravotníkům v nejbližším okolí,“ komentuje celou aktivitu Zuzana Šimůnková. "Nyní tiskneme čelenky pro obličejové štíty dle návrhu "Průša", podrobnosti lze nalézt na www.prusa3d.cz/covid19/. V závislosti na použitém modelu 3D tiskárny zabere tisk dílů pro jeden štít minimálně 3 až 6 hodin v současné době jsme vyladili nastavení a tiskneme nejdéle 4,5 hodiny," dodává.

Štíty pro zdravotníky

Zapojení studenti Maria Šimůnková, Ondřej Mach a Rostislav Lán jsou činní v řadě mimoškolních aktivit, pravidelně školu reprezentují při rozmanitých soutěžích a nyní tedy zúročují nabyté dovednosti nejvýš užitečným způsobem. Těší nás, že se s nabídkou pomoci ozval i žák sekundy Mark Joly, ovšem to už naše komunita tiskařskou pomoc utlumovala. Na tvorbě nezbytného informačního letáku pro lékaře se podílel Jan Šidlák.

Leták - dezinfekce štítů

Štíty, jejichž díly vznikaly v domovech studentů, už pomáhají v Domově seniorů v Břevnici, na porodních sálech v nemocnici v našem městě a také u záchranky v Humpolci!

Štíty pro zdravotníky

Pro naše tiskaře zakoupila materiál škola, na materiál dalších dobrovolníků přispělo Červenému kříži darem Město Havlíčkův Brod. S příchodem Velikonoc jsme iniciativu ukončili, protože požadavky nemocnic, lékařů i zařízení s nabídkou sociálních služeb jsme třítýdenní výrobou 1007 kusů vyřídili. Tuto dobrovolnickou aktivitu zdokumentovalo také vydání Radničního okénka ze dne 8. dubna 2020.

 svislá čára
Gymnázium Havlíčkův Brod
Štáflova 2063
580 01 Havlíčkův Brod
tel. 569 669 330
ghb@ghb.cz

Zřizovatel školy:
Logo Kraje Vysočina

© Copyright GHB 2018 | webmaster Mgr. Jiří Rojka | design webu Tomáš Koťara