Technická poradna - nainstalujte si doma desktopový Office
Logo GHB
 •    HOME
 •       SUPLOVÁNÍ
 •       KONTAKTY
Ikona - FacebookIkona - BakalářiGHB na Instagramu
Obrázek nic  


Vítejte na webu Gymnázia Havlíčkův Brod

 • úspěšně fungujeme 286 let, máme na co navazovat
 • výsledky studentů nás řadí k nejlepším školám v regionu
 • formujeme samostatné a svobodné jedince, kteří se zdárně uplatní v současné společnosti

280 let GHB


Gymnázium Havlíčkův Brod otevírá pro školní rok 2022/2023 dvě třídy čtyřletého cyklu (60 uchazečů z 9. tříd) a jednu třídu osmiletého cyklu (30 uchazečů z 5. tříd). Čtěte více o průběhu přijímacího řízení nebo se vydejte na virtuální prohlídku školy.

Technická poradna - nainstalujte si doma desktopový Office
01. 10. 2020 (5640 přečtení) | Autor: Mgr. Zuzana Šimůnková | Rubrika: Informace |
Tiskni článek Sdílej!

Naši studenti mají díky školní licenci právo instalace desktopových aplikací ze svého účtu Office 365. Návod, jak to udělat, jim zprostředkovali jejich učitelé ICT, nejstarší ročníky byly proškoleny. Pokud i přesto máte s instalací problém, obracejte se na správce systému Office pana Ing. L. Trnku (ideálně emailem).

 

V článku, který bývá průběžně aktualizován, najdete návody a rady pro práci v prostředí systému Bakaláři, Office365 a jak na domácí výuku. Pokud si s něčím nevíte rady, obracejte se na ICT koordinátory školy J. Rojku (Bakaláři) a Z. Šimůnkovou (ostatní) či správce Office L. Trnku. Upozorňujeme, že prostředí a funkce Office365 se rychle mění, proto mohou být drobné odchylky v současném stavu a v návodech staršího data.

Jak si zobrazit aktuální rozvrh v mobilní aplikaci Bakaláři

Chyba aplikace byla odstraněna a od pátku 4. září je zobrazení rozvrhu z hlavní nabídky funkční. Každopádně jsme se naučili funkci modré ikony v pravé horní části úvodní obrazovky ;-) - spustíte tím webovou aplikaci.

Bakaláři

Rady pro rodiče pro připojení k online třídním schůzkám

Pro připojení k online třídní schůzce je nejjednodušší využít počítač, který už má Vaše dítě prověřený pro školní online schůzky.

Se svým dítětem zkonzultujte, zda je na zařízení funkční zvukový vstup a výstup, t.j. mikrofon (pokud byste se chtěli do schůzky zapojit aktivně) a hlavně reproduktory nebo si připojte sluchátka. 

Pro spuštění online aplikace doporučujeme webový prohlížeč Google Chrome, na počítači byste neměli mít v čase schůzky spuštěný jiný program, který využívá hlasový vstup či výstup (např. Skype).  

Virtuální setkání proběhne v prostředí Office365 v aplikaci Teams - pro přihlášení na adrese office.com využijte přístupové údaje svého dítěte (pokud budete používat jeho zařízení, často ani není nutné údaje znova zadávat). To, který tým využijete pro schůzku, Vám sdělí včas třídní učitel.

 

Jak se přihlásit do týmu svého předmětu pomocí kódu - návod pro žáky

Přihlášení k online prostředí Office 365

Sice to mělo být překvapení od září, ale doba si žádá něco jiného... Prostředí Office 365 nám pomůže spolu lépe a efektivněji komunikovat. K 24. březnu jsou zřízeny uživatelské účty pro všechny pedagogy a postupně zavádíme i studenty.

Třídy postupně obdrží informace od ICT koordinátorky Z. Šimůnkové prostřednictvím zprávy Komens v Bakalářích, zejména dle prioritních požadavků vyučujících. Při přihlášení použijte jméno a heslo, které obdržíte ve výše zmíněné zprávě.


 1. V prohlížeči zadejte adresu office.com.
 2. Klikněte na velké tlačítko PŘIHLÁSIT SE, které je uprostřed obrazovky.
 3. přihlášení
 4. Zadejte své uživatelské jméno: v části před zavináčem zahrnuje jedničku (učitelé) nebo rok maturity s písmenem třídy (žáci) a vaše příjmení bez háčků a čárek. Následuje pro všechny @ghbcz.onmicrosoft.com. Za zavináčem je BEZ tečky ghbcz. POZOR NA TEČKY, jsou tam jen DVĚ! Např. 1ucitelvzor@ghbcz.onmicrosoft.com nebo 2021Dnovakova@ghbcz.onmicrosoft.com.
 5. Zadejte heslo. Po prvním přihlášení jste automaticky vyzváni k zadání nového hesla. Použijte 8 znaků (písmena malá i velká, číslice, lze i speciální znaky). Může se objevit hláška: Toto heslo jsme viděli už několikrát… V tom případě jste buď nedodrželi výše uvedená pravidla pro heslo, nebo už takové existuje, takže zadejte jiné.
 6. změna hesla
 7. Online konzultace budou probíhat pomocí schůzek v aplikaci Teams - buď obdržíte odkaz a po přihlášení do Office 365 se aplikace spustí sama nebo spustíte aplikaci vy pomocí hlavní nabídky. Někdy je schovaná mezi dalšími aplikacemi (zvolte poslední možnost se šipkou).
  Spustit Teams
  Pro online konzultaci není nutná webkamera, kvůli lepší kvalitě budou schůzky probíhat z větší části bez obrazu. I když lze schůzku absolvovat i bez zvuku, doporučujeme si připojit reproduktory, či sluchátka s mikrofonem. Při použití notebooku, tabletu nebo mobilu nepotřebujete nic navíc. Zkontrolujte si předem, zda nemáte zvuk vypnutý softwarově (viz obrázek níže). V tom případě zvuk zapněte.
 8. vypnutý zvuk

Vzdálené přihlášení do školní sítě Novell a zejména ODHLÁŠENÍ

Již léta na našem webu visí návod, jak se přihlašovat z domova. Toto řešení nyní využívá množství seminaristů, kteří nechali odevzdání své práce na poslední chvíli. Při současném náročném provozu prosíme, abyste přihlášeni setrvávali jenom po nezbytně nutnou dobu a poté se řádně odhlásili.

Exit

Práce s webovou aplikací bakalářů - zprávy, odevzdání domácího úkolu

Pokud ve webové aplikaci Bakalářů chcete učiteli poslat zprávu nebo odevzdat zadaný domácí úkol, zde je návod, jak na to.


Potřebujete poslat vypracovaný úkol, který je na papíře? Skenujte (třeba mobilem)

Heslo: tabule, sešity, poznámky, řešení skenujeme, nikoliv fotíme. Výhoda? Obvykle lepší čitelnost a často i rozpoznání textu a možnost další editace (např. ve Wordu nebo Powerpointu).

Pokud nemáte doma skener nebo multifunkční tiskárnu s integrovaným skenerem, použijte svůj chytrý mobil. Vybrala jsem jednu z mnoha nabízených aplikací pro Android: Microsoft Office Lens. Níže vidíte obrázek, jak to najít v Obchod Play pro Android, dle mých informací je tato aplikace i pro iOS.

Lens

Přikládám popis aplikace: "Office Lens je kapesní PDF skener pro skenování dokumentů a focení tabulí. Označena na Google Play jako jedna z nejlepších aplikací roku 2015 v USA a Portoriku! Office Lens umožňuje dělat snímky tabulí a dokumentů pro čtení, ořezávat je a vylepšovat. Office Lens se dá použít k převedení obrázků na soubory PDF, Word a PowerPoint a umožňuje dokonce ukládat obrázky do OneNotu nebo na OneDrive.

Office Lens je, jako byste měli v kapse skener. Jako kouzlem digitalizuje poznámky na tabulích. Vždycky s ním najdete důležité dokumenty nebo vizitky. Načrtnete si nápady a vyfotíte si je na později. Už s ním nikdy neztratíte doklady ani rychlé poznámky. Nainstalováním aplikace vyjadřujete souhlas s těmito podmínkami a ujednáními: http://aka.ms/olensandterms.

Scénáře: - Vyfoťte si a ořízněte tabuli a podělte se o svoje poznámky ze schůzky s kolegy. - Pořiďte si digitální kopie svých tištěných dokumentů, vizitek nebo plakátů a perfektně si je ořízněte. - Vytištěný a rukou psaný text se automaticky rozpozná (za použití technologie OCR), takže budete moct na obrázcích hledat slova a ta pak kopírovat a upravovat. "svislá čára
Gymnázium Havlíčkův Brod
Štáflova 2063
580 01 Havlíčkův Brod
tel. 569 669 330
ghb@ghb.cz

Zřizovatel školy:
Logo Kraje Vysočina

© Copyright GHB 2018 | webmaster Mgr. Jiří Rojka | design webu Tomáš Koťara