Studenti našeho gymnázia patří mezi Talenty Vysočiny 2020
Ikona - FacebookIkona - BakalářiGHB na Instagramu
Obrázek nic  


Vítejte na webu Gymnázia Havlíčkův Brod

  • úspěšně fungujeme 285 let, máme na co navazovat
  • výsledky studentů nás řadí k nejlepším školám v regionu
  • formujeme samostatné a svobodné jedince, kteří se zdárně uplatní v současné společnosti

280 let GHB


Gymnázium Havlíčkův Brod otevírá pro školní rok 2021/2022 dvě třídy čtyřletého cyklu (60 uchazečů z 9. tříd) a jednu třídu osmiletého cyklu (30 uchazečů z 5. tříd). Čtěte více o průběhu přijímacího řízení a o přípravném servisu, který v této souvislosti nabízíme.

Studenti našeho gymnázia patří mezi Talenty Vysočiny 2020
10. 09. 2020 (224 přečtení) | Autor: PhDr. Hynek Bouchal, Ph.D. | Rubrika: Olympiády a soutěže |
Tiskni článek Sdílej!

Přestože organizátoři Talentu Vysočiny letos vzhledem ke koronavirové pandemii omezili počet nominací na polovinu, o studentech našeho gymnázia bylo během slavnostního vyhlášení cen hodně slyšet.

Mezi padesát jedna nominantů z celého kraje se dostali čtyři z naší školy, konkrétně Jan Vacek v technickém oboru základních škol a příslušných ročníků víceletých gymnázií, Matěj Šedý v přírodovědném oboru téže věkové kategorie a Maria Šimůnková a Jonáš Venc v technickém oboru středních škol.

Tím však úspěchy našich studentů neskončily. Matěj Šedý dokázal svou nominaci proměnit v hlavní cenu a může se tak pyšnit titulem Talent Vysočiny 2020. Maria Šimůnková pak obdržela Cenu hejtmana Vysočiny, která je určena studentům, kteří v daném roce dosáhli výjimečných výsledků ve svém oboru.

U Matěje Šedého porota ocenila především jeho výsledky v logických, matematických a šachových soutěžích. Matějovi se například podařilo dostat do celostátního kola logické olympiády a umístit se zde v TOP 50, na prestižním šachovém turnaji konaném na Slovensku skončil desátý mezi jednotlivci, společně se svými spolužáky se dokázal probojovat do celostátního kola soutěže škol v šachu, věnuje se ale i robotice, programování, astronomii, mineralogii, hře na trubku či střelbě ze vzduchových zbraní.

Maria Šimůnková dosáhla řady úspěchů v oblasti umělé inteligence. Například v rámci projektu Otevřená věda se od ledna 2020 účastní roční stáže na Ústavu teorie informace a automatizace AV ČR, kde se věnuje využití umělé inteligence ve zpracování mikroskopických obrazových dat. Pro firmu Bakaláři vytváří chatbota pro technickou podporu pedagogů a rodičů. O své činnosti referovala na řadě přednášek, vystoupila například na mezinárodní konferenci pro učitele v estonském Tallinu. K jejím největším úspěchům pak určitě patří zařazení do seznamu dvaceti úspěšných Čechů do dvaceti let pro rok 2019 v týdeníku Euro.

 svislá čára
Gymnázium Havlíčkův Brod
Štáflova 2063
580 01 Havlíčkův Brod
tel. 569 669 330
ghb@ghb.cz

Zřizovatel školy:
Logo Kraje Vysočina

© Copyright GHB 2018 | webmaster Mgr. Jiří Rojka | design webu Tomáš Koťara