Studenti gymnázia opět v hrobce
Logo GHB
  •    HOME
  •       SUPLOVÁNÍ
  •       KONTAKTY
Ikona - FacebookIkona - BakalářiGHB na InstagramuMapa GHB
Obrázek nic  


Vítejte na webu Gymnázia Havlíčkův Brod

  • formujeme zdravě kritické a sebevědomé osobnosti ve vstřícném a tvůrčím prostředí
  • výsledky studentů nás řadí ke školám, na které je spolehnutí
  • fungujeme 288 let, máme na co navazovat

280 let GHB


Gymnázium Havlíčkův Brod otevírá pro školní rok 2024/2025 dvě třídy čtyřletého cyklu (60 uchazečů z 9. tříd) a jednu třídu osmiletého cyklu (30 uchazečů z 5. tříd). Čtěte více o průběhu přijímacího řízení nebo se vydejte na virtuální prohlídku školy.

Studenti gymnázia opět v hrobce
22. 04. 2012 (2138 přečtení) | Autor: PhDr. Hynek Bouchal, Ph.D. | Rubrika: Výtvarná výchova |
Tiskni článek Sdílej!

V pátek 27. dubna v 17 hodin proběhla vernisáž výstavy inzerováné pod názvem „Egyptské podzemí podruhé“. Studenti Gymnázia Havlíčkův Brod společně se žáky Základní umělecké školy J. V. Stamice z Havlíčkova Brodu a studenty z Akademie – Vyšší odborné školy, Gymnázia a Střední školy uměleckoprůmyslové ze Světlé nad Sázavou doplnili totiž po čtyřech letech egyptskou hrobku v podzemí Muzea Vysočiny novými objekty, malbami a vizuálními efekty.

Slavnostní vernisáž, která se v Muzeu Vysočiny odehrála 8. 7. 2008 a jíž se zúčastnili egyptolog Mgr. Petr Onderka, velvyslanci Egypta a Súdánu v České republice a další vzácní hosté, zahájila výstavu, která se setkala s velkým zájmem veřejnosti. Nebylo tedy úplným překvapením, když po čtyřech letech od úspěšné realizace rekonstrukce hrobky Sennedjema bylo brodské gymnázium vyzváno pracovníky muzea k další akci.

Na výtvarných realizacích začaly pod vedením výtvarníka Dana Korába pracovat čtyři třídy gymnázia. Studenti ze sekundy připravují plastickou „armádu brouků Skarabeú“ (pet-art), první ročník vypracoval pohřební výbavu Sennedjema, konkrétně  velký sarkofág (polystyren-akryl), mumii, kanopy a dalších předměty z pohřební výbavy. Novou podobu získá i další část chodby, kde studenti ze druhého ročníku vytvořili (malba-akryl) malířskou kopii jedné prostory Sennedjemovy hrobky. Magický zážitek mohou divákům zprostředkovat mumie zvířat třídy kvinty B, které budou svítit z temnoty jednoho z výklenků podzemí. Návštěvníci si také budou moci prohlédnout a zahrát původní egyptskou hru Senet (B5, prima – egyptské hry) a obdivovat ukázku z Knihy mrtvých (kresba a kaligrafie na papyru), které pro ně vytvářejí studentky kvinty B.

Diváci tak budou mít možnost se znovu ocitnout v egyptské Deir el-Medině a na západním břehu Nilu, naproti Thébám, sestoupit do hrobky řemeslníka Sennedjema, kterému bylo za panování Ramesse II povoleno postavit si výpravnou hrobku.

Artefakty, které naši studenti připravili, si můžete prohlédnout v tomto našem prosincovém článku .svislá čára
Gymnázium Havlíčkův Brod
Štáflova 2063
580 01 Havlíčkův Brod
tel. 569 669 330
ghb@ghb.cz

Zřizovatel školy:
Logo Kraje Vysočina

© Copyright GHB 2023 | webmaster Mgr. Jiří Rojka | design webu Tomáš Koťara