Středoškolská odborná činnost: školní kolo
Logo GHB
  •    HOME
  •       SUPLOVÁNÍ
  •       KONTAKTY
Ikona - FacebookIkona - BakalářiGHB na InstagramuMapa GHB
Obrázek nic  


Vítejte na webu Gymnázia Havlíčkův Brod

  • formujeme zdravě kritické a sebevědomé osobnosti ve vstřícném a tvůrčím prostředí
  • výsledky studentů nás řadí ke školám, na které je spolehnutí
  • fungujeme 288 let, máme na co navazovat

280 let GHB


Gymnázium Havlíčkův Brod otevírá pro školní rok 2024/2025 dvě třídy čtyřletého cyklu (60 uchazečů z 9. tříd) a jednu třídu osmiletého cyklu (30 uchazečů z 5. tříd). Čtěte více o průběhu přijímacího řízení nebo se vydejte na virtuální prohlídku školy.

Středoškolská odborná činnost: školní kolo
25. 03. 2008 (1997 přečtení) | Autor: PhDr. Hynek Bouchal, Ph.D. | Rubrika: Informace |
Tiskni článek Sdílej!

Ve středu 2. dubna proběhne od 12.00 v učebně A7 školní kolo "středoškolské odborné činnosti". Třicátého ročníku prestižní celorepublikové soutěže se letos zúčastní čtyři naši studenti: Marie Jandásková (3.), Aneta Štefánková, Ondřej Rázl a Petr Tvrdý (všichni B7).

Středoškolská odborná činnost je léty prověřená soutěž, v níž studenti zpracovávají odborné texty na rozličná témata. Své práce pak obhajují ve školním a v případě úspěchu i okresním, krajském a celostátním kole; soupeří při tom s tematicky podobnými pracemi svých kolegů z jiných škol.

Na havlíčkobrodském gymnáziu má středoškolská odborná činnost více než slušnou tradici a naši studenti v ní dosáhli nepřehlédnutelných úspěchů. Za všechny jmenujme Milana Blahu, který se ve školním roce 2004/5 umístil na druhém místě v celostátním klání; v následujím roce dokonce dosáhl vítězství absolutního a na základě sociologicky zaměřené práce (Internalizovaná homofobie) získal mj. prestižní cenu Učené společnosti České republiky.

Letos jsou příspěvky našich studentů zaměřeny především humanitně. Marie Jandásková orientovala svou sociologickou sondu na činnost institucí zabývajících se plánovaným rodičovstvím a potraty; Aneta Štefánková ve svém textu sleduje začleňování Vietnamců do české společnosti; Ondřej Rázl se zabývá životem seniorů a tím, jak jim jsou nápomocny státní instituce; Petr Tvrdý mapuje dění na Havlíčkobrodsku 21. srpna 1968 a ve dnech bezprostředně následujících.

Všichni čtyři zmínění předvedou výsledky svého úsilí formou komentované prezentace ve výše vypsaném termínu. Každý z nich bude mít cca 20 minut na to, aby svou práci obhájil.

Pokud zajímá středoškolská odborná činnost i vás a chtěli byste se jí v dalších letech také zúčastnit, přijïte se na školní kolo podívat. Hlaste se předem u Hynka Bouchala.

 svislá čára
Gymnázium Havlíčkův Brod
Štáflova 2063
580 01 Havlíčkův Brod
tel. 569 669 330
ghb@ghb.cz

Zřizovatel školy:
Logo Kraje Vysočina

© Copyright GHB 2023 | webmaster Mgr. Jiří Rojka | design webu Tomáš Koťara