Ikona - FacebookIkona - BakalářiGHB na Instagramu
Obrázek nic  


Vítejte na webu Gymnázia Havlíčkův Brod

  • úspěšně fungujeme 284 let, máme na co navazovat
  • výsledky studentů nás řadí k nejlepším školám v regionu
  • formujeme samostatné a svobodné jedince, kteří se zdárně uplatní v současné společnosti

280 let GHB


Gymnázium Havlíčkův Brod otevírá pro školní rok 2020/2021 dvě třídy čtyřletého cyklu (60 uchazečů z 9. tříd) a jednu třídu osmiletého cyklu (30 uchazečů z 5. tříd). Čtěte více o průběhu přijímacího řízení a o přípravném servisu, který v této souvislosti nabízíme.

Sportovní kurz Outdoorový specialista 2011
01. 07. 2011 (1424 přečtení) | Autor: Mgr. Václav Vydlák | Rubrika: Sport |
Tiskni článek Sdílej!

V týdnu od 20. do 24. 6. opustila skupina studentů septim a třetího ročníku školní lavice a vydala se otestovat svou fyzickou kondici na outdoorový sportovní kurz organizovaný lanovým centrem v Březové. Během pěti plně nabitých dnů měl každý možnost vyzkoušet si pod dozorem školených instruktorů řadu činností, které vyžadovaly nejen sílu, ale i vůli, odhodlání a častokrát i velké sebezapření.

Všichni si v celé škále outdoorových aktivit přišli na své. Některým nejvíce vyhovovaly lezecké stěny, jiní si užili zdolávání vysokých lan a ostatní, kteří si se svými svaly tolik nerozuměli, mohli na chvíli vypustit a svézt se lanovkou doprostřed rybníka mezi skupiny jezdící na raftech. A pokud ani to pro někoho nebyla dostatečná dávka adrenalinu, při skoku do prázdna naskočila husí kůže téměř všem.

Ačkoliv zpočátku nikdo nechtěl dodržovat nastavenou večerku, po pár dnech se o slovo přihlásila únava a studenti, ač nechtěně, začali cítit vyčerpání. Snaha po ránu zůstat spát za všech okolností začala sílit a bylo třeba místo budíčku použít o něco silnější kalibr. V ranních hodinách se začaly stěny otřásat v rytmu AC/DC, Led Zeppelin či Pink Floydů a jakmile z dosti silných reproduktorů zazněla Helenka Vondráčková, nespal už nikdo.

Kromě často nečekaného probuzení však celý kurz probíhal „v klidu a míru“. Přežili opravdu všichni a až na lehce odřená kolena některých zúčastněných nedošlo k žádnému jinému zranění. Shrnuto, podtrženo, vše proběhlo, jak mělo a na letošní sporťák budeme všichni rádi vzpomínat.

Nikolleta Benešová


>svislá čára
Gymnázium Havlíčkův Brod
Štáflova 2063
580 01 Havlíčkův Brod
tel. 569 669 330
ghb@ghb.cz

Zřizovatel školy:
Logo Kraje Vysočina

© Copyright GHB 2018 | webmaster Mgr. Jiří Rojka | design webu Tomáš Koťara