Ikona - FacebookIkona - BakalářiGHB na Instagramu
Obrázek nic  


Vítejte na webu Gymnázia Havlíčkův Brod

  • úspěšně fungujeme 283 let, máme na co navazovat
  • výsledky studentů nás řadí k nejlepším školám v regionu
  • formujeme samostatné a svobodné jedince, kteří se zdárně uplatní v současné společnosti

280 let GHB


Gymnázium Havlíčkův Brod otevírá pro školní rok 2019/2020 dvě třídy čtyřletého cyklu (60 uchazečů z 9. tříd) a jednu třídu osmiletého cyklu (30 uchazečů z 5. tříd). Čtěte více o průběhu přijímacího řízení a o přípravném servisu, který v této souvislosti nabízíme.

Soutěž ve čtení německých textů
10. 05. 2018 (370 přečtení) | Autor: Mgr. Eva Součková | Rubrika: Německý jazyk |
Tiskni článek Sdílej!

Soutěž ve čtení německých textů pořádá Goethe centrum Pardubice a naše škola se jí pravidelně účastní. Letos se četly kapitoly z knihy "Erebos" od Ursuly Poznanski. Kniha vypráví o žácích jedné londýnské školy, kteří si mezi sebou začnou předávat podivné balíčky. Jeden se nakonec dostane i k Nickovi. V balíčku je DVD s počítačovou hrou, která je velmi napínavá a hlavně velmi inteligentní. Nikdo však o průběhu hry nemůže mluvit a hráči musí dodržovat přísná pravidla. Pokud se někdo pravidlům zpronevěří, čeká ho trest. Hra ví o přáních každého hráče a uděluje hráčům úkoly i v reálném životě.

Studentky Michaela Nováková (3.D) a Viktorie Bártíková (4. A) předstoupily před publikum Divadla 29 v Pardubicích a dokázaly texty z knihy prezentovat natolik úspěšně, že ve svých kategoriích obsadily 1. a 5. místo. Michaela si tedy kromě drobnějších dárků odvezla také perníkovou knihu a pozvání na exkurzi do Goethe institutu v Praze. Oběma soutěžícím děkujeme za vzornou reprezentaci školy a těšíme se na příští ročník soutěže.

Fotografie ze soutěže najdete na www.goethepardubice.org/cz/galerie 

 

 svislá čára
Gymnázium Havlíčkův Brod
Štáflova 2063
580 01 Havlíčkův Brod
tel. 569 669 330
ghb@ghb.cz

Zřizovatel školy:
Logo Kraje Vysočina

© Copyright GHB 2018 | webmaster Mgr. Jiří Rojka | design webu Tomáš Koťara