Soutěž Pay Sec Cup ve výuce ICT
Ikona - FacebookIkona - BakalářiGHB na InstagramuMapa GHB
Obrázek nic  


Vítejte na webu Gymnázia Havlíčkův Brod

  • formujeme zdravě kritické a sebevědomé osobnosti ve vstřícném a tvůrčím prostředí
  • výsledky studentů nás řadí ke školám, na které je spolehnutí
  • fungujeme 288 let, máme na co navazovat

280 let GHB


Gymnázium Havlíčkův Brod otevírá pro školní rok 2024/2025 dvě třídy čtyřletého cyklu (60 uchazečů z 9. tříd) a jednu třídu osmiletého cyklu (30 uchazečů z 5. tříd). Čtěte více o průběhu přijímacího řízení nebo se vydejte na virtuální prohlídku školy.

Soutěž Pay Sec Cup ve výuce ICT
14. 06. 2010 (4288 přečtení) | Autor: Mgr. Zuzana Šimůnková | Rubrika: Olympiády a soutěže |
Tiskni článek Sdílej!

Soutěž Pay Sec Cup byla zaměřena na problematiku bezpečné práce na Internetu. Odstartovala březnovým kolem, v dubnovém kole měly třídy možnost získat body navíc za vyfocení třídy s pravidly desatera pro práci na Internetu a květnové kolo uzavřelo toto poměrně náročné třídní zápolení.

Úkolem třídních kolektivů bylo během každého ze tří měsíčních kol vyplnit interaktivní formulář s otázkami. Odpovědi vyplňoval každý registrovaný žák třídy za sebe, výsledek třídy pak byl spočítán na základě výsledků jednotlivých žáků postupem, který respektoval různé počty žáků ve třídách.

Hlavní cenou byl dvoudenní zájezd do Německa na "Tropický ostrov", umístění na druhém a třetím místě znamenalo školní výlet do lanového centra. A také spoustu dalších cen. Kdo se soutěže zúčastnil ví, že odměny byly zasloužené, protože úkoly byly náročné, i když bylo třeba je "pouze" vyhledat na Internetu. I komunikace ve třídě, či zapomnětlivost některých soutěžících mohly zhatit vítězství.

Z našich zúčastněných tříd byla nejlepší sekunda A, která se mezi 407 třídami z celé republiky umístila na 88. místě. I mezi třídami ze škol z Havlíčkova Brodu byla nejlepší.

sekunda A

Všechny naše třídy se umístily v první polovině startovního pole:

88. - sekunda A
131. - kvarta A
162. - kvarta B
176. - sekunda B
195. - tercie B
196. - tercie A


svislá čára
Gymnázium Havlíčkův Brod
Štáflova 2063
580 01 Havlíčkův Brod
tel. 569 669 330
ghb@ghb.cz

Zřizovatel školy:
Logo Kraje Vysočina

© Copyright GHB 2023 | webmaster Mgr. Jiří Rojka | design webu Tomáš Koťara