Ikona - FacebookIkona - BakalářiIkona - Studentský parlament
Obrázek nic  


Vítejte na webu Gymnázia Havlíčkův Brod

  • úspěšně fungujeme 283 let, máme na co navazovat
  • výsledky studentů nás řadí k nejlepším školám v regionu
  • formujeme samostatné a svobodné jedince, kteří se zdárně uplatní v současné společnosti

280 let GHB


Gymnázium Havlíčkův Brod otevírá pro školní rok 2019/2020 dvě třídy čtyřletého cyklu (60 uchazečů z 9. tříd) a jednu třídu osmiletého cyklu (30 uchazečů z 5. tříd). Čtěte více o průběhu přijímacího řízení a o přípravném servisu, který v této souvislosti nabízíme.

Soutěž Bobřík informatiky zná krajské i celostátní vítěze
01. 02. 2017 (664 přečtení) | Autor: Mgr. Zuzana Šimůnková | Rubrika: Informatika (ICT) |
Tiskni článek Sdílej!

Druhé místo v krajském pořadí a šestou příčku v celostátním žebříčku si řešením algoritmických úloh vysoutěžil Matěj Mezera ze 4. C.

V Jihlavě se 1. února sešlo 27 soutěžících, z nichž pět bylo z naší školy. Tři se stali úspěšnými řešiteli krajského kola - kromě stříbrného Matěje se Jan Hlaváč z oktávy umístil na 6. místě a Jan Herman z 3. C obsadil příčku sedmou. Krajské kolo se pořádá pouze pro nejstarší kategorii, postupují nejlepší soutěžicí z listopadového národního kola, s jehož výsledky jsme vás seznámili na podzim.

Celostátní pořadí kategorie Senior je stanoveno na základě výsledků soutěží, které se konaly ve všech krajích ve stejném čase. Maxima bodového hodnocení dosáhli pouze tři studenti v celé ČR, jedním z nich je jihlavský student Jakub Mestek - vítěz našeho krajského kola. Na dalších třech příčkách jsou soutěžící, kteří udělali pouze jedinou chybu. Mezi nimi je Matěj, jehož umístění na celostátní šestě příčce určilo kritérium času potřebného na řešení všech patnácti úloh.

Za reprezentaci školy děkujeme i Michalu Červenému ze 4. C a Janu Suchomelovi z oktávy.  svislá čára
Gymnázium Havlíčkův Brod
Štáflova 2063
580 01 Havlíčkův Brod
tel. 569 669 330
ghb@ghb.cz

Zřizovatel školy:
Logo Kraje Vysočina

© Copyright GHB 2018 | webmaster Mgr. Jiří Rojka | design webu Tomáš Koťara