Slavnostní koncert gymnázia
Ikona - FacebookIkona - BakalářiGHB na Instagramu
Obrázek nic  


Vítejte na webu Gymnázia Havlíčkův Brod

  • úspěšně fungujeme 287 let, máme na co navazovat
  • výsledky studentů nás řadí k nejlepším školám v regionu
  • formujeme samostatné a svobodné jedince, kteří se zdárně uplatní v současné společnosti

280 let GHB


Gymnázium Havlíčkův Brod otevírá pro školní rok 2022/2023 dvě třídy čtyřletého cyklu (60 uchazečů z 9. tříd) a jednu třídu osmiletého cyklu (30 uchazečů z 5. tříd). Čtěte více o průběhu přijímacího řízení nebo se vydejte na virtuální prohlídku školy.

Slavnostní koncert gymnázia
19. 01. 2013 (1732 přečtení) | Autor: PhDr. Hynek Bouchal, Ph.D. | Rubrika: Kultura |
Tiskni článek Sdílej!

Zveme všechny příznivce gymnázia a milovníky dobré hudby na Slavnostní koncert ke stému výročí narození JUDr. Jiřího Veselého, který se uskuteční ve středu 6. února od 19.00 v sále Staré radnice.

Slavnostní koncert svým názvem i obsahem připomene osobnost významného absolventa školy, právníka Jiřího Veselého, který by se v letošním roce dožil sta let. Jiří Veselý, známý dnes především díky svým obrazům zaniklého Brodu, je také autorem řady textů vztahujících se k historii tohoto města. Významné místo mezi jeho díly zaujímá kniha vzpomínek na gymnaziální studia Světlou stopou. (Veselý gymnázium studoval v letech 1924-1932). Především z této knihy bude během slavnostního večera číst Aleš Říman.

Klíčovou roli na koncertě pochopitelně sehraje hudba. Hudební program sestavila dlouholetá pořadatelka Stamicových slavností a profesorka gymnázia Alena Konrádová, na pódiu se vystřídají současní studenti gymnázia a jako hlavní host vystoupí absolvent školy Ondřej Štefáček.

Slavnostním koncertem vyvrcholí informační den gymnázia, během nějž si budou moci zájemci mj. prohlédnout interiér školy, vyslechnout debatu o její budoucnosti, vyzkoušet si přijímací zkoušky nanečisto či zhlédnout výstavu  „Reynkovské variace“.svislá čára
Gymnázium Havlíčkův Brod
Štáflova 2063
580 01 Havlíčkův Brod
tel. 569 669 330
ghb@ghb.cz

Zřizovatel školy:
Logo Kraje Vysočina

© Copyright GHB 2018 | webmaster Mgr. Jiří Rojka | design webu Tomáš Koťara