Ikona - FacebookIkona - BakalářiGHB na Instagramu
Obrázek nic  


Vítejte na webu Gymnázia Havlíčkův Brod

  • úspěšně fungujeme 283 let, máme na co navazovat
  • výsledky studentů nás řadí k nejlepším školám v regionu
  • formujeme samostatné a svobodné jedince, kteří se zdárně uplatní v současné společnosti

280 let GHB


Gymnázium Havlíčkův Brod otevírá pro školní rok 2019/2020 dvě třídy čtyřletého cyklu (60 uchazečů z 9. tříd) a jednu třídu osmiletého cyklu (30 uchazečů z 5. tříd). Čtěte více o průběhu přijímacího řízení a o přípravném servisu, který v této souvislosti nabízíme.

Silový čtyřboj dívek - republikové finále
13. 04. 2018 (406 přečtení) | Autor: Mgr. Gabriela Kučírková | Rubrika: Sport |
Tiskni článek Sdílej!

Ve dnech 5. a 6. 4. 2018 reprezentovalo družstvo dívek naší školu v silovém čtyřboji v Karlových Varech. Po jasném vítězství v krajském kole bylo jasné, že se dívky v republikovém finále neztratí, ale ony ještě překvapily vynikajícím týmovým výsledkem a individuálními výkony.

Celkově skončily na krásné páté příčce ze čtrnácti zúčastněných týmů. Dokázaly porazit i týmy ze škol, které se zaměřují na fyzickou přípravu studentů. Ve všech disciplínách se umístily jednotlivě v první polovině startovního pole. Soupeřilo se v hodu plným míčem vzad, trojskoku snožmo z místa, šplhu na tyči a v disciplíně leh - sed za 1 minutu. V poslední disciplíně z našich děvčat excelovala Veronika Kubátová, která také získala třetí místo. Celkově se pak umístila na desáté příčce.

Krásného individuálního výsledku dosáhla i Karolína Juřicová, která obsadila v jednotlivcích 14. místo. Medaile těsně unikla Kristýně Slovákové, která obsadila v disciplíně hod plným míčem 4. místo. Ve šplhu na  tyči byla nejlepší z našich Marie Poláková, která svými vyrovnanými výkony přispěla do týmového balíčku bodů, který byl pátým nejplnějším z celé republiky.

Naše dívky se velmi dobře vyrovnaly s obrovskou konkurencí, která byla podle výsledků z minulých let asi nejsilnější. Věříme, že příští rok opět postoupí a budou moci reprezentovat naši školu minimálně tak skvěle jako letos nebo ještě lépe.

K dosaženým výsledkům gratulujeme a přejeme mnoho štěstí v následujících bojích.

 

Složení týmu: Karolína Juřicová 7. A, Marie Poláková 5. A, Kristýna Slováková 2. D, Veronika Kubátová 1. D 

 

Pořadí prvních pěti škol: Gymnázium Arabská Praha, Gymnázium Šumperk, Střední odborná škola ochrany osob a majetku Karviná, Bezpečnostně právní akademie Brno, Gymnázium Havlíčkův Brod svislá čára
Gymnázium Havlíčkův Brod
Štáflova 2063
580 01 Havlíčkův Brod
tel. 569 669 330
ghb@ghb.cz

Zřizovatel školy:
Logo Kraje Vysočina

© Copyright GHB 2018 | webmaster Mgr. Jiří Rojka | design webu Tomáš Koťara