Se studenty diskutoval ministr spravedlnosti
Ikona - FacebookIkona - BakalářiGHB na Instagramu
Obrázek nic  


Vítejte na webu Gymnázia Havlíčkův Brod

  • úspěšně fungujeme 286 let, máme na co navazovat
  • výsledky studentů nás řadí k nejlepším školám v regionu
  • formujeme samostatné a svobodné jedince, kteří se zdárně uplatní v současné společnosti

280 let GHB


Gymnázium Havlíčkův Brod otevírá pro školní rok 2022/2023 dvě třídy čtyřletého cyklu (60 uchazečů z 9. tříd) a jednu třídu osmiletého cyklu (30 uchazečů z 5. tříd). Čtěte více o průběhu přijímacího řízení nebo se vydejte na virtuální prohlídku školy.

Se studenty diskutoval ministr spravedlnosti
03. 04. 2012 (1367 přečtení) | Autor: PhDr. Hynek Bouchal, Ph.D. | Rubrika: Informace |
Tiskni článek Sdílej!

V rámci své cesty po Vysočině v pondělí 2. dubna se ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil setkal mj. se studenty našeho gymnázia. Mluvil s nimi o významu nově schváleného občanského zákoníku i o aktuálních politických otázkách. Na závěr své návštěvy pak škole předal vzácný dar…

Ministra na gymnázium doprovodili poslankyně Parlamentu České republiky Jana Fischerová a starosta Havlíčkova Brodu Jan Tecl. Za zřizovatele ho přivítala krajská radní pro oblast školství Marie Kružíková. Setkání se studenty proběhlo v ateliéru výtvarné výchovy. První půlhodinu věnoval Jiří Pospíšil uvedení do problematiky občanského zákoníku, seznámil studenty s jeho filosofickým a hodnotovým ukotvením i se základními právními pojmy. Popsal nelehký zrod nového občanského zákoníku, který prošel legislativním procesem v loňském roce a platit by měl od počátku roku 2014. Ačkoli téma nevyhlíží nijak atraktivně, Jiří Pospíšil ho dokázal studentům přiblížit srozumitelným a svižným způsobem. Svědčí o tom i následná, půlhodinová, debata, při níž se studenti k právním aspektům veřejného života v České republice neustále vraceli.

Na závěr návštěvy se pan ministr podepsal do pamětní knihy gymnázia a škole věnoval čerstvý výtisk schváleného občanského zákoníku z limitované, ručně číslované edice.

 

A takto hodnotili přednášku studenti:

Setkání s panem ministrem Pospíšilem mě obohatilo alespoň o základní poznatky občanského zákoníku. Je zajímavé slyšet tyto informace přímo od zdroje. Uvítala bych více návštěv z oblasti politiky, neboť mé poznatky z médií bývají leckdy velice zkreslené a my si nedokážeme udělat objektivní názor.

Lucie Uhrová

 

Vzhledem k tomu, že se o politiku mnoho nezajímám, měla jsem strach, zdali budu na přednášce všemu rozumět. Za sebe můžu říct, že téma bylo podáno srozumitelně. Nejzajímavější pro mě osobně byla závěrečná diskuze, ve které jsme mohli slyšet názory na témata nám bližší. Přednáška byla z mnoha hledisek zajímavá a jsem ráda, že mé neblahé očekávání nebylo naplněno.

Lucie Kuncová

 

Na včerejší přednášku jsem nešla s velkým nadšením. Naši politickou scénu raději moc nesleduji, jelikož mi přijde, že se neustále zabývají spíše nepodstatnými věcmi. Ale na druhou stranu musím říct, že pan ministr na mě působil velice seriózně. Doufám, že nový občanský zákoník je krokem vpřed a pomůže budoucím generacím.

Alžběta Jedličková

 

Přednáška byla poučná. Pan ministr nás zlehka zasvětil do občanského práva. Byl velice milý a snažil se nám vše srozumitelně vysvětlit. Na otázky, které jsme mu pokládali, odpovídal velice pohotově a bez dlouhého přemýšlení.

Tereza Jungvirtová

 


svislá čára
Gymnázium Havlíčkův Brod
Štáflova 2063
580 01 Havlíčkův Brod
tel. 569 669 330
ghb@ghb.cz

Zřizovatel školy:
Logo Kraje Vysočina

© Copyright GHB 2018 | webmaster Mgr. Jiří Rojka | design webu Tomáš Koťara