Gymnázium Havlíčkův Brod otevírá pro školní rok 2024/2025 dvě třídy čtyřletého cyklu (60 uchazečů z 9. tříd) a jednu třídu osmiletého cyklu (30 uchazečů z 5. tříd). Čtěte více o průběhu přijímacího řízení nebo se vydejte na virtuální prohlídku školy.

06. 01. 2017 (1195 přečtení) | Autor: PhDr. Jan Bechyně | Rubrika: Sport |
Tiskni článek Sdílej!

Vítězství v okresním přeboru družstev škol v šachu

Okresní přebor družstev škol v šachu, kategorie střední školy (kvinta - oktáva), se uskutečnil dne 15. 12. 2016 v AZ Centru v Havlíčkově Brodě. Naši školu reprezentovalo pod vedením pana profesora PhDr. Jana Bechyněho jedno družstvo ve složení: 1. šachovnice - Simona Suchomelová (oktáva), 2. šachovnice - Petr Brož (tercie), 3. šachovnice - Petr Štůla (oktáva), 4. šachovnice - Tomáš Růžek (sexta) a náhradník - Jan Suchomel (oktáva).

Turnaje se celkem účastnila pouze tři družstva. Kromě našeho týmu se přeboru účastnilo Gymnázium Chotěboř a Střední průmyslová škola stavební Havlíčkův Brod. Turnaj se hrál dvoukolově, každý s každým. Body se počítaly olympijským systémem, tedy pokud někdo z týmu vyhrál ve své partii, přičetl se družstvu bod, pokud někdo remizoval, přičetl se družstvu půl bod.

V prvním kole jsme porazili Gymnázium Chotěboř 3:1. V druhém kole jsme zvítězili nad Střední průmyslovou školou stavební Havlíčkův Brod 3 ½:½. Ve třetím kole jsme měli volno. Ve čtvrtém kole jsme opět přemohli Gymnázium Chotěboř 3:1. Po čtvrtém kole už jsme měli vítězství jisté, proto jsme si mohli dovolit v pátém kole trochu polevit a se Střední průmyslovou školou Havlíčkův Brod jsme vyhráli „jen“ 2 ½ : 1 ½. V šestém kole jsme měli opět volno.

Zvítězili jsme tedy s celkovým počtem 12 bodů, druhé bylo Gymnázium Chotěboř s 9 ½ body a na třetím místě skončila Střední průmyslová škola stavební Havlíčkův Brod s 2 ½ body. Spolu s Gymnáziem Chotěboř jsme si vybojovali právo účasti v krajském kole. Doufám, že i v krajském kole předvedeme dobré výkony a postoupíme na republikové kolo

Závěrem bych chtěla poděkovat všem svým spoluhráčům za účast a panu profesoru PhDr. Janu Bechyněmu za doprovod.