Rozhodně bych se akce znova zúčastnil...
Ikona - FacebookIkona - BakalářiGHB na Instagramu
Obrázek nic  


Vítejte na webu Gymnázia Havlíčkův Brod

  • úspěšně fungujeme 287 let, máme na co navazovat
  • výsledky studentů nás řadí k nejlepším školám v regionu
  • formujeme samostatné a svobodné jedince, kteří se zdárně uplatní v současné společnosti

280 let GHB


Gymnázium Havlíčkův Brod otevírá pro školní rok 2022/2023 dvě třídy čtyřletého cyklu (60 uchazečů z 9. tříd) a jednu třídu osmiletého cyklu (30 uchazečů z 5. tříd). Čtěte více o průběhu přijímacího řízení nebo se vydejte na virtuální prohlídku školy.

Rozhodně bych se akce znova zúčastnil...
24. 06. 2015 (1704 přečtení) | Autor: Mgr. Zuzana Šimůnková | Rubrika: Informatika (ICT) |
Tiskni článek Sdílej!

V pondělí a v úterý 15. a 16. 6. 2015 se 10 našich studentů s výbornými výsledky v přírodovědných a technických soutěžích zúčastnilo intenzivní školy projektu Vědci studentům, který za podpory Nadace ČEZ organizuje Ústav informatiky Akademie věd.

Přednáškový sál

Slovo intenzivní není užito omylem - absolvovali jsme pět dvouhodinových přednášek přednesených zajímavou formou odborníky z praxe i z vysokých škol, doplňované mnoha dotazy z publika. A co na to naši účastníci?

Naši účastníci 1

Naši účastníci 2

"Akce se konala v Jihlavě v moderně zařízeném hotelu Gustav Mahler a její hlavní náplní byly tematicky různě zaměřené přednášky - o Antarktidě, stomatologii v Keni, energii budoucnosti, odhalování zločinů, či umělé inteligenci (počítače). Přednášky byly vedeny mistry v oboru, takže případné dotazy byly perfektně zodpovězeny. Cílem projektu bylo seznámit studenty s tématy, která se ve škole běžně neprobírají, a myslím si, že cíl byl splněn na 120%."

Matěj Coufal, sexta

Dostali jsme jedinečnou možnost účastnit se přednášek o komplikovaných tématech, které byly přizpůsobené obsahem i formou našemu věku, středoškolským znalostem. Měli jsme také příležitost s přednášejícími vědci mluvit a pokládat jim tak otázky. Jsem moc ráda, že jsem měla to štěstí a mohla jsem se účastnit takového projektu - mnoho jsem z něj získala."

Natálie Mikolajová, septima B

"Akce se mi velice líbila. Získal jsem s zde spoustu nových poznatků a některé znalosti jsem si utvrdil a rozšířil. Rozhodně bych se akce znova zúčastnil."

Vojtěch Sýkora, kvarta

"Celá akce se mi velmi líbila, protože organizátorům se opravdu povedlo sehnat odborníky, kteří o svém oboru uměli hovořit. Mě osobně nejvíce zaujala přednáška o umělé inteligenci od Romana Nerudy, kterou považuji za velmi přínosnou. Nicméně i ostatní přednášky stály za to a proto si myslím, že si zde každý našel něco."

Jáchym Bártík, sexta

Po přednášce Ing. Dany Drábové

Naše studenty nejvíce zaujala přednáška o umělé inteligenci

"Chtěla bych moc poděkovat organizátorům této akce, která mi během pouhých dvou dnů rozšířila obzory a přinesla mnoho nových poznatků, a to zábavnou a příjemnou formou. Na organizátorech i všech skvěle zvolených přednášejících byla vidět jejich láska k danému oboru a hlavně snaha něco z něj nám předat, čehož si moc vážím. Moc ráda bych se podobné akce zúčastnila znovu."

Ivana Horáčková, kvarta

"Když jsem se dozvěděl o možnosti účasti na akci Vědci studentům, nejdříve jsem netušil, co mohu očekávat, avšak na nabídku jsem kývl. Hned po první přednášce se ukázalo, že celá věc je velice dobře zorganizována a perfektně ji doplňuje příjemné prostředí hotelu Gustav Mahler. Všichni přednášející potvrdili svoji kvalitu a přinesli mi spoustu zajímavých poznatků. Velice chci poděkovat všem organizátorům za zajímavou akci, a také jim přeji dostatek elánu do budoucna."

Tomáš Koťara, 2. Csvislá čára
Gymnázium Havlíčkův Brod
Štáflova 2063
580 01 Havlíčkův Brod
tel. 569 669 330
ghb@ghb.cz

Zřizovatel školy:
Logo Kraje Vysočina

© Copyright GHB 2018 | webmaster Mgr. Jiří Rojka | design webu Tomáš Koťara