Ikona - FacebookIkona - BakalářiIkona - Studentský parlament
Obrázek nic  


Vítejte na webu Gymnázia Havlíčkův Brod

  • úspěšně fungujeme 283 let, máme na co navazovat
  • výsledky studentů nás řadí k nejlepším školám v regionu
  • formujeme samostatné a svobodné jedince, kteří se zdárně uplatní v současné společnosti

280 let GHB


Gymnázium Havlíčkův Brod otevírá pro školní rok 2019/2020 dvě třídy čtyřletého cyklu (60 uchazečů z 9. tříd) a jednu třídu osmiletého cyklu (30 uchazečů z 5. tříd). Čtěte více o průběhu přijímacího řízení a o přípravném servisu, který v této souvislosti nabízíme.

Republikové finále poháru AŠSK v házené
11. 12. 2017 (324 přečtení) | Autor: Mgr. Monika Sedláčková | Rubrika: Sport |
Tiskni článek Sdílej!

Ve dnech 5. - 6. 12. 2017 se v Mostě konalo Republikové finále poháru AŠSK v házené dívek. Turnaje se zúčastnilo šest nejlepších týmů. Družstva byla rozdělena do dvou skupin, kdy pouze první dva týmy z každé skupiny postupovaly do semifinále. Náš tým, který hrál ve složení Šulcová Natálie 3.C, Novotná Eliška 3.C, Doležalová Monika 2.D, Miksová Adéla 2.D, Jindrová Kateřina 6.A, Henková Veronika 6.A, Poláková Marie 5.A, Fučíková Barbora 5.A, Rasochová Eliška 1.C, Líbalová Michaela 1.C, Nepovímová Michaela 1.C a Jůzlová Eliška 1.D, hrál ve skupině s favoritkami na finálový boj. S domácím týmem z Gymnázia Most a s družstvem z Gymnázia Zlín. Druhá skupin, kde hrály týmy z Gymnázia Ivančice, Gymnázia Opatov a ze Střední zdravotnické školy Plzeň, byla podstatně lehčí skupinou.

Prvním soupeřem našeho družstva byl domácím tým. Naše hráčky se bohužel nechaly zaskočit bouřlivou atmosférou v hale a rychlým nástupem domácích hráček, které si vybudovaly náskok 10 branek. Nicméně zlepšenou hrou jak na útočné, tak na obranné polovině zkorigovaly výsledek na konečných 23 : 18. Výkon ve druhém zápase byl bohužel poznamenán úbytkem fyzických sil, které po dobrém výkonu proti domácím favoritkám chyběly, a tak byl zápas s Gymnáziem Zlín pouze formalitou. Naše hráčky prohrály vysoko, 35 : 18. 

Bylo tedy jasné, že do semifinále naše družstvo nepostoupí a bude hrát se třetím týmem z druhé skupiny. O páté místo byla naším soupeřem Střední zdravotnická škola Plzeň. V tomto zápase se potvrdilo, že druhá skupiny byla o poznání snazší, kdy naše hráčky i přes nepříliš povedený výkon vyhrály 22 : 12 a obsadily konečné páté místo. 

Dívkám gratulujeme k úspěchu na republikové soutěži a děkujeme za dobrou reprezentaci naší školy.

Konečné pořadí:

1. Gymnázium Most

2. Gymnázium Zlín

3. Gymnázium Opatov

4. Gymnázium Ivančice

5. Gymnázium Havlíčkův Brod

6. Střední zdravotnická škola Plzeňsvislá čára
Gymnázium Havlíčkův Brod
Štáflova 2063
580 01 Havlíčkův Brod
tel. 569 669 330
ghb@ghb.cz

Zřizovatel školy:
Logo Kraje Vysočina

© Copyright GHB 2018 | webmaster Mgr. Jiří Rojka | design webu Tomáš Koťara