Provence plná slunce
Ikona - FacebookIkona - BakalářiGHB na Instagramu
Obrázek nic  


Vítejte na webu Gymnázia Havlíčkův Brod

  • formujeme zdravě kritické a sebevědomé osobnosti ve vstřícném a tvůrčím prostředí
  • výsledky studentů nás řadí ke školám, na které je spolehnutí
  • fungujeme 288 let, máme na co navazovat

280 let GHB


Gymnázium Havlíčkův Brod otevírá pro školní rok 2024/2025 dvě třídy čtyřletého cyklu (60 uchazečů z 9. tříd) a jednu třídu osmiletého cyklu (30 uchazečů z 5. tříd). Čtěte více o průběhu přijímacího řízení nebo se vydejte na virtuální prohlídku školy.

Provence plná slunce
12. 06. 2012 (2332 přečtení) | Autor: Mgr. Eva Sobotková | Rubrika: Informace |
Tiskni článek Sdílej!

Ve dnech 1. - 10. června se studenti našeho gymnázia zúčastnili exkurze do francouzské Provence. Bohatý poznávací program byl více než splněn hlavně díky krásnému počasí. Navštívili jsme Antibes s Picassovým muzeem, St. Tropez a Port Grimaud, přivoněli jsme si k parfémům v Grasse, obdivovali jsme Cannes a Monako. Velký úspěch měla návštěva Marinelandu, neboť představení kosatek, delfínů a tuleňů bylo úžasné. Ani moře nás nezklamalo, ukázalo nám hned několik podob - od klidného a teplého "rybníku" až po rozbouřený, studený a nebezpečný živel.

Několik ohlasů: " Na zájezd do Francie jsem se těšil už od té doby, kdy jsem se dozvěděl, že tam pojedu. Opravdu to stálo za to. Za ten týden jsme poznali mnoho nového a užili jsme si při tom kopec srandy. Mně osobně se nejvíc líbila návštěva Marinelandu, kde jsme viděli cvičení mořských živočichů, jako např. kosatek, delfínů...Myslím, že jsme si tento zájezd všichni užili a celkově bych ho zhodnotil jako velice, velice vydařený." (Lukáš E.)

" Nadchl mě trh v Antibes i v St. Tropez. Možnost poznávat místní speciality, seznámit se s kořením u nás nevídaným, nahlédnout do resaturací s mořskými specialitami, to bylo prima." (Mirka R.)

" Líbily se mi obrovské vlny..." (Jiřka B.)

" Moc se mi líbilo v Monaku. Hlavně to, že jsem vláčkem za 20 ninut projela celý stát. A zahrady jsou tam úžasné..." (Kačka T.)

Pro ilustraci připojujeme několik fotek, více jich je na facebooku.
 


svislá čára
Gymnázium Havlíčkův Brod
Štáflova 2063
580 01 Havlíčkův Brod
tel. 569 669 330
ghb@ghb.cz

Zřizovatel školy:
Logo Kraje Vysočina

© Copyright GHB 2023 | webmaster Mgr. Jiří Rojka | design webu Tomáš Koťara