Ikona - FacebookIkona - BakalářiIkona - Studentský parlament
Obrázek nic  


Vítejte na webu Gymnázia Havlíčkův Brod

  • úspěšně fungujeme 283 let, máme na co navazovat
  • výsledky studentů nás řadí k nejlepším školám v regionu
  • formujeme samostatné a svobodné jedince, kteří se zdárně uplatní v současné společnosti

280 let GHB


Gymnázium Havlíčkův Brod otevírá pro školní rok 2019/2020 dvě třídy čtyřletého cyklu (60 uchazečů z 9. tříd) a jednu třídu osmiletého cyklu (30 uchazečů z 5. tříd). Čtěte více o průběhu přijímacího řízení a o přípravném servisu, který v této souvislosti nabízíme.

Prosluněný týden plný vůní
23. 06. 2014 (1269 přečtení) | Autor: Mgr. Eva Sobotková | Rubrika: Projekty a exkurze |
Tiskni článek Sdílej!

prožili ve Francii studenti našeho gymnázia. Ve dnech 13. - 22. června se totiž zúčastnili exkurze do Provence.

 V páteční podvečer 13. června jsme vyrazili na dlouhou cestu do města Antibes, kde jsme byli ubytováni v kempu du Pylone. Ani datum, ani úplněk nedokázaly negativně ovlivnit napjaté očekávání věcí příštích. A ty nastaly:

První zastávkou na cestě po jihovýchodním pobřeží Francie se stalo malebné městečko Antibes. Zde se pojí kouzlo úzkých kamenných uliček a honosných jachtařských přístavů lemujících pobřeží. Centrem všeho dění se, jako každou neděli, stal pestrobarevný trh v historickém centru města. Celkový dojem pak doplnil umělecký zážitek z návštěvy muzea Pabla Picassa. Možná právě pohledy na modravý obzor, kde moře a nebe splývají v jedno, daly vzniknout kuriózním dílům tohoto slavného umělce.

V pondělí nás čekalo Grasse. Přivítalo nás směsicí vůní z místních parfumerií. My jsme tajemství výroby objevovali v parfumerii Fragonard. S taškami plnými voňavých dárků jsme pak navštívili dvě romantická městečka - Gourdon a St Paul de Vence. Obě nabízejí úžasné výhledy a romantická zákoutí v klikatých uličkách. Vzhledem k počasí nás potěšila i výborná zmrzlina.

Hurá za četníkem! V úterý jsme navštívili St Tropez s četnickou stanicí, úžasným trhem, citadelou a přístavem plným luxusních jachet. A protože bylo fakt teplo, uvítali jsme chladivý vánek, který foukal v Port Grimaud. Projeli jsme se lodí po laguně "umělých Benátek" a pak rychle do moře.

Středa byla věnována návštěvě Marinelandu. Pro suchozemce zážitek! Akvárium, muzeum lodí, ale hlavně vystoupení lachtanů, hravých delfínů a až dojemných kosatek nás velmi zaujaly a pobavily. Večer jsme odjeli do Cannes, abychom si prohlédli festivalový palác, našli otisky dlaní hvězd a podívali se na město z hradeb hradu nad ním. A protože  právě probíhal festival kreativity, byl ve městě jeden velký mejdan.

Čtvrteční výlet směřoval do Monaka. Tento luxusní městský stát na Azurovém pobřeží je  druhý nejmenší stát, proto jsme ho procestovali vláčkem za 30 minut. Viděli jsme kasino, projeli jsme část trati GP F1 a vystoupili jsme před Oceánografickým muzeem. Navštívili jsme katedrálu a obdivovali jsme knížecí palác (Albert II. byl doma). Prošli jsme i místní parky plné subtropických rostlin.

V pátek byl volný program - skupina šla do Antibes, valná většina si však chtěla užít moře a bazén u kempu (bylo děsné vedro). A pak bylo třeba také balit. Večer návštěva Carrefouru, abychom nakoupili drobné dárky, a pak se rychle vyspat na cestu.

Všechno má svůj konec. V sobotu v 10 se vydáváme na zpáteční cestu plni dojmů a zážitků. Za všechny citujeme nejmladší účastnice Verču a Emu:"... Vše bylo skvělé, k snídani jsme jedli bagety jako praví Francouzi. Nejlepší byly výlety - Marineland a i projížďka vláčkem v Monte Carlu. A taky Fragonard. A všechny památky byly úžasné! Nezapomenutelný zážitek a příště jedu znova..."

Exkurze do Provence 2014

Prohlédněte si další fotografie z exkurze!svislá čára
Gymnázium Havlíčkův Brod
Štáflova 2063
580 01 Havlíčkův Brod
tel. 569 669 330
ghb@ghb.cz

Zřizovatel školy:
Logo Kraje Vysočina

© Copyright GHB 2018 | webmaster Mgr. Jiří Rojka | design webu Tomáš Koťara