Proč nás baví IT? Napoví Hodina kódu či naše PF 2015
Ikona - FacebookIkona - BakalářiGHB na Instagramu
Obrázek nic  


Vítejte na webu Gymnázia Havlíčkův Brod

  • úspěšně fungujeme 287 let, máme na co navazovat
  • výsledky studentů nás řadí k nejlepším školám v regionu
  • formujeme samostatné a svobodné jedince, kteří se zdárně uplatní v současné společnosti

280 let GHB


Gymnázium Havlíčkův Brod otevírá pro školní rok 2022/2023 dvě třídy čtyřletého cyklu (60 uchazečů z 9. tříd) a jednu třídu osmiletého cyklu (30 uchazečů z 5. tříd). Čtěte více o průběhu přijímacího řízení nebo se vydejte na virtuální prohlídku školy.

Proč nás baví IT? Napoví Hodina kódu či naše PF 2015
16. 12. 2014 (3515 přečtení) | Autor: Mgr. Zuzana Šimůnková | Rubrika: Informatika (ICT) |
Tiskni článek Sdílej!

Během uplynulých měsíců vzniklo v hodinách ICT mnoho zajímavých prací, úspěšně jsme se zapojili do soutěže Bobřík informatiky a na Vánoce se těšíme spolu se Skratchem - vánoční pozdravy pro vás studenti připravili díky celosvětové akci Hour of Code neboli Hodina kódu (programování). Ale pěkně po pořádku...

Pohled z Havlíčkova Brodu

Terciáni v září vyrazili do parku, aby nafotili vlastní materiál pro tvorbu pohlednice.

HB-Jirák

HB-Henková

HB-Mach

HB-Vodrážková

HB-Novotná

HB-Kučera

HB-Jakubkova

HB-teclová

HB-Beranová

Tři celostátní vítězství

V měsíci listopadu přichází každoročně na řadu soutěž Bobřík informatiky, které jsme se zúčastnili již popáté. Je obdivuhodné, že v konkurenci několika tisíců soutěžících z celé republiky každý rok některý z našich studentů obsadí nejvyšší celostátní příčku. Letos obdrželi diplom pro vítěze Eliška Pauková z primy v kategorii Benjamin, Jan Šimůnek z kvarty v kategorii Kadet a Matěj Mezera z 2.C v kategorii Junior, přičemž oba chlapci zopakovali svůj loňský výborný výsledek. Úspěšný byl také Tomáš Růžek z kvarty, který obsadil druhé bodové místo v kategorii Kadet.

Bobřík informatiky 2014

Hodina kódu

Již několik let se snažíme podpořit studenty se zájmem o programování nabídkou volitelných předmětů a přednášek. Letos jsme se zapojili do celosvětové akce Hour of Code, která se zaměřuje na podporu zájmu o programování. Neváhejte a sami si zkuste naprogramovat postavičky ze známých her - budou vás poslouchat na slovo: Angry Birds, Flappy, Lightbot, Trailblazer.

Code Hour

Code Hour

Code Hour

Code Hour

Code Hour

Code Hour

Tato akce se u nás uskutečnila díky panu Čenovskému z firmy Microsoft, divize Skype. Ten také věnoval motivační ceny do soutěže o nejlepší vánoční pohlednici či hru - tričko Skype. Prohlédněte si práci výherců z jednotlivých skupin: O. Dobrovolný z 2. C, J. Podrábský ze sexty a J. Šimůnek z kvarty. Do soutěže se se svými pozdravy zapojili také M. Zlatová, T. Koťara a M. Mezera z 2.C a T. Lišková ze sexty. Pokud chcete sami něco podobného vytvořit, seznamte se: Skratch.

PF 2015

Již tradičně některá ze tříd připravuje vánoční nebo novoroční pozdrav, letos svá animovaná novoroční přání vytvořili kvintáni a pro vás vybrali ta nejlepší:

P. Mrázek

PF-Mrazek

A. Rázlová

PF-Rázlová

V. Plíhalová

PF-Plíhalová

J. Novotný

PF-Novotný

J. Rychlý

PF-Rychlý

P. Jindrová

PF-Jindrová

Veselé Vánoce a šťastný nový rok přejeme!svislá čára
Gymnázium Havlíčkův Brod
Štáflova 2063
580 01 Havlíčkův Brod
tel. 569 669 330
ghb@ghb.cz

Zřizovatel školy:
Logo Kraje Vysočina

© Copyright GHB 2018 | webmaster Mgr. Jiří Rojka | design webu Tomáš Koťara