Primáni na cestě vesmírem
Ikona - FacebookIkona - BakalářiGHB na Instagramu
Obrázek nic  


Vítejte na webu Gymnázia Havlíčkův Brod

  • úspěšně fungujeme 285 let, máme na co navazovat
  • výsledky studentů nás řadí k nejlepším školám v regionu
  • formujeme samostatné a svobodné jedince, kteří se zdárně uplatní v současné společnosti

280 let GHB


Gymnázium Havlíčkův Brod otevírá pro školní rok 2021/2022 dvě třídy čtyřletého cyklu (60 uchazečů z 9. tříd) a jednu třídu osmiletého cyklu (30 uchazečů z 5. tříd). Čtěte více o průběhu přijímacího řízení a o přípravném servisu, který v této souvislosti nabízíme.

Primáni na cestě vesmírem
04. 10. 2021 (351 přečtení) | Autor: Mgr. Kateřina Lišková | Rubrika: Biologie |
Tiskni článek Sdílej!

Studenti primy začali výuku biologie projektem „Vesmír“. Cílem projektu bylo objevit přibližné poměry velikostí planet a jejich rozmístění v naší Sluneční soustavě.

Rozměry planet ve správných poměrech znázornili na čtvrtky a dali si s tím opravdu hodně práce. O tom, jak se jim to povedlo, nás přesvědčí nástěnka v 2. patře u posluchárny biologie. Aby se nám planety vešly na papír, předpokládali jsme, že Slunce má průměr 1 metr. Pro studenty bylo velmi překvapující, jaká je Země malá planeta.

V další hodině jsme podnikli „vesmírnou procházku“, během které studenti rozmístili vlastnoručně vytvořené modely planet (ve správných poměrech velikostí). Propočet vzdáleností mezi planetami v tomto modelu byl odvozen od velikostí planet. Abychom se vrátili včas na hodinu, skončila naše procházka u Jupiteru a umístění dalších planet jsme si ukázali na mapě.

Primáni pak měli na víkend dobrovolný úkol – vytvořit si vlastní vesmírnou procházku s nově vytvořenými modely planet. Bylo překvapující, s jakým nadšením se skoro celá třída do tohoto dobrovolného úkolu pustila. Své procházky s modely zdokumentovali a zaslali i mapu, kudy jejich trasa vedla. Studenti získali zaslouženou jedničku a velkou pochvalu.

Zde malá ukázka z „vesmírných procházek“ a nástěnky:

VesmírVšechny fotografie najdete v albu na webu zonerama.com.svislá čára
Gymnázium Havlíčkův Brod
Štáflova 2063
580 01 Havlíčkův Brod
tel. 569 669 330
ghb@ghb.cz

Zřizovatel školy:
Logo Kraje Vysočina

© Copyright GHB 2018 | webmaster Mgr. Jiří Rojka | design webu Tomáš Koťara