Pozvánka na výstavu výtvarných děl studentů GHB
Ikona - FacebookIkona - BakalářiGHB na Instagramu
Obrázek nic  


Vítejte na webu Gymnázia Havlíčkův Brod

  • formujeme zdravě kritické a sebevědomé osobnosti ve vstřícném a tvůrčím prostředí
  • výsledky studentů nás řadí ke školám, na které je spolehnutí
  • fungujeme 288 let, máme na co navazovat

280 let GHB


Gymnázium Havlíčkův Brod otevírá pro školní rok 2024/2025 dvě třídy čtyřletého cyklu (60 uchazečů z 9. tříd) a jednu třídu osmiletého cyklu (30 uchazečů z 5. tříd). Čtěte více o průběhu přijímacího řízení nebo se vydejte na virtuální prohlídku školy.

Pozvánka na výstavu výtvarných děl studentů GHB
20. 12. 2007 (2309 přečtení) | Autor: Mgr. Jiří Rojka | Rubrika: Kultura |
Tiskni článek Sdílej!

GHB srdečně zve širokou veřejnost na vernisáž výstavy, která zpřítomní pozoruhodné snahy těch studentů našeho gymnázia, kteří se zúčastnili uměnovědných kurzů na zámku v Žirovnici v letech 2006 a 2007. Výstava bude zahájena 4. ledna 2008 v 16.00 hodin v Muzeu Vysočiny Havlíčkův Brod.

Během týdenních kurzů, jichž se studenti účastnili, vytvářeli umělecké artefakty, jež budou na výstavě pochopitelně ke shlédnutí. Vlastním smyslem týdenního pobytu na Žirovnici však nebyl jen jeden konkrétní výstup. Každým rok byl orientován na jedno klíčové téma (v roce 2006 „vězeňství“, v roce 2007 „člověk v mezní situaci“) skrze něž se propojovaly aktivity výtvarné s literárními a filmovými. Díky přítomnosti vyučujících různých aprobací si studenti během kurzů mohli „sáhnout“ na psychologii, filosofii, sociologii, historii, dějiny umění, literární vědu, literární historii i filmovou vědu. Prostřednictvím happeningů, filmových projekcí, skupinových aktivit, přednášek, diskuzí, výstav, tvorby psaných textů a již zmiňovaných výtvarných a keramických děl pak všichni zúčastnění získávali cennou zkušenost o vzájemné propojitelnosti a souvislosti uváděných faktů i osvojovaných dovedností a hodnot. Výstava v Muzeu Vysočiny by pak měla být prodloužením všech těchto aktivit a jejich rozšířením o nové prostory.

Plakát - výstava výtvarných děl Žirovnice 06-07

Uměnovědní kurz v Žirovnici
Uměnovědní kurz v Žirovnici
Uměnovědní kurz v Žirovnici


svislá čára
Gymnázium Havlíčkův Brod
Štáflova 2063
580 01 Havlíčkův Brod
tel. 569 669 330
ghb@ghb.cz

Zřizovatel školy:
Logo Kraje Vysočina

© Copyright GHB 2023 | webmaster Mgr. Jiří Rojka | design webu Tomáš Koťara