Pozitivní zprávy
Ikona - FacebookIkona - BakalářiGHB na InstagramuMapa GHB
Obrázek nic  


Vítejte na webu Gymnázia Havlíčkův Brod

  • formujeme zdravě kritické a sebevědomé osobnosti ve vstřícném a tvůrčím prostředí
  • výsledky studentů nás řadí ke školám, na které je spolehnutí
  • fungujeme 288 let, máme na co navazovat

280 let GHB


Gymnázium Havlíčkův Brod otevírá pro školní rok 2024/2025 dvě třídy čtyřletého cyklu (60 uchazečů z 9. tříd) a jednu třídu osmiletého cyklu (30 uchazečů z 5. tříd). Čtěte více o průběhu přijímacího řízení nebo se vydejte na virtuální prohlídku školy.

Pozitivní zprávy
17. 03. 2021 (1097 přečtení) | Autor: Mgr. Zuzana Šimůnková | Rubrika: Různé |
Tiskni článek Sdílej!

Je škoda, že v současné době je význam slova "pozitivní" zatížen představou vytížených nemocnic. Pokusme se ale najít v tomto pojmu opět původní naději. V tom nám pomáhá mediální zájem o práci naší oktávánky Marie Šimůnkové. To, co v současné době z Maruščiny práce nejvíce rezonuje, je její nový projekt Nekrachni, který se zaměřuje na zlepšení finanční gramotnosti mladých dospělých.

Nekrachni - web

Rozhovor v Českém rozhlasu

V pořadu Dobré dopoledne, který vysílala stanice Český rozhlas Vysočina 8. března 2021, proběhl příjemný rozhovor,, ve kterém se posluchači měli možnost seznámit s dřívějšími i současnými aktivitami, na kterých Maruška i během přípravy na maturitu pracuje. A dozvědeli se také o jejím názoru na balet či změny kolem maturit.

Finanční server Roklen24.cz

Portál Roklen24.cz je exkluzivní server o ekonomice, financích a investicích. V únoru 2021 uveřejnil rozhovor s autory projektu Nekrachni o jeho cílech i o vzniku v rámci soutěže Soutěž a podnikej.

Pozitivní zprávy

Je příjemné slyšet, že práce na projektu Nekrachni je zařazena mezi zprávy přinášející naději do budoucna. Článek na webu Pozitivní zprávy je toho důkazem.

ASPEN institut - Moonshot platform

Autory projektu přednedávnem oslovili pracovníci ASPEN institutu, jehož kořeny jsou v USA v padesátýchech letech minulého století. Jako jeden z nejprestižnějších světových think tanků se zaměřuje na podporu hodnotově orientovaného vedení lidí a otevřeného dialogu o současných globálních problémech. Z této spolupráce vzniklo zařazení projektu Nekrachni do tzv Moonshot Impact Gallery, která uvádí příklady nápadů, které mohou změnit náš svět

Moonshot Impact Gallery


svislá čára
Gymnázium Havlíčkův Brod
Štáflova 2063
580 01 Havlíčkův Brod
tel. 569 669 330
ghb@ghb.cz

Zřizovatel školy:
Logo Kraje Vysočina

© Copyright GHB 2023 | webmaster Mgr. Jiří Rojka | design webu Tomáš Koťara