Ikona - FacebookIkona - BakalářiGHB na Instagramu
Obrázek nic  


Vítejte na webu Gymnázia Havlíčkův Brod

  • úspěšně fungujeme 284 let, máme na co navazovat
  • výsledky studentů nás řadí k nejlepším školám v regionu
  • formujeme samostatné a svobodné jedince, kteří se zdárně uplatní v současné společnosti

280 let GHB


Gymnázium Havlíčkův Brod otevírá pro školní rok 2020/2021 dvě třídy čtyřletého cyklu (60 uchazečů z 9. tříd) a jednu třídu osmiletého cyklu (30 uchazečů z 5. tříd). Čtěte více o průběhu přijímacího řízení a o přípravném servisu, který v této souvislosti nabízíme.

Návštěva Vídně
03. 01. 2020 (301 přečtení) | Autor: Mgr. Eva Součková | Rubrika: Německý jazyk |
Tiskni článek Sdílej!

O zájezdu do Vídně píše studentka Eliška Charamzová ze 2.D:
 
Ve čtvrtek 12. prosince mi zazvonil budík v 5:15 ráno s ohlášením Vánoční trhy Vídeň. Musela jsem vynaložit hodně úsilí, abych v 6:15 byla před školou připravena na celodenní výlet do Vídně. 
    Cesta autobusem měla jasnou náplň - dohánění toho, co se v noci nestihlo. 
    Do Vídně jsme přijeli již dokonale připraveni na prohlídku města. První zastávka byla u Hundertwasserhausu. Prohlédli jsme si dům neobvyklých barev, vzhledu i tvaru. Nahlédli jsme také do Hundertwasser Village, kde byl náš první rozchod. 
    Dále nás autobus zavezl k Vídeňské radnici, před kterou už byly připraveny stánky na náš pozdější nálet. Prošli jsme okolo Parlamentu, který se právě opravoval, až k Naturhistorisches Museum. Před majestátní budovou byl památník Marie Terezie a další stánky. Náš další cíl byl Stephansdom. Cestou jsme míjeli sochy slavných, Vídeňskou státní operu, Karlskirche a mnoho dalších památek. Prošli jsme si také Wiener Stadtpark se sochou Johanna Strausse. Když jsme vešli do Stephansdomu , byli jsme vděčni i za kostelní teplotu.
    Po prohlídce jedné z nejvýznamnějších památek ve Vídni jsme měli "Mittagspause". Vybalili jsme pečlivě připravené svačinky od maminek, nebo jsme si mohli zajít na trdelník, klobásu, opečené brambory nebo preclík. Celé náměstí bylo také provoněné svařeným vínem a punčem. 
    Plni energie jsme se vydali na cestu. Všude byla světýlka, která začala pomalu svítit. Nemohli jsme se dočkat, až večer uvidíme Vídeň v plné kráse. Prošli jsme kolem Hofburgu a nyní nás čekalo Naturhistorisches Museum. Velkolepá budova nás zaujala sama o sobě. Co nás ale zaujalo ještě víc, bylo množství exponátů. Bylo zde vše od nerostů až po živočichy, od dinosaurů až po savce a od včel až po slony. Tak velké a krásné muzeum mnoho z nás vidělo poprvé. 
    A to nejlepší na konec! Trhy! Když jsme přišli na Rathausplatz, připadali jsme si jako v pohádkové vesničce se spoustou světýlek a stejných stánků se samými dobrotami. 
Padesát minut uběhlo jako pět a už jsme s hrnečky z letošních trhů usedali do autobusu a mohli si prohlédnout rozsvícenou Vídeň. Cesta domů byla plná sdělování zážitků z krásně stráveného dne ve vánoční Vídni.  
Společné foto před památníkem J. Strausse
Weihnachtsmarkt
Weihnachtsmarkt
Fotografie z návštěvy Vídně, jejichž autorem je Martin Černý ze 2.C, najdete na: https://photos.app.goo.gl/yFUAavuqhmUkoYeP7 


svislá čára
Gymnázium Havlíčkův Brod
Štáflova 2063
580 01 Havlíčkův Brod
tel. 569 669 330
ghb@ghb.cz

Zřizovatel školy:
Logo Kraje Vysočina

© Copyright GHB 2018 | webmaster Mgr. Jiří Rojka | design webu Tomáš Koťara