Logo GHB
Ikona - FacebookIkona - BakalářiGHB na Instagramu
Obrázek nic  


Vítejte na webu Gymnázia Havlíčkův Brod

  • úspěšně fungujeme 283 let, máme na co navazovat
  • výsledky studentů nás řadí k nejlepším školám v regionu
  • formujeme samostatné a svobodné jedince, kteří se zdárně uplatní v současné společnosti

280 let GHB


Gymnázium Havlíčkův Brod otevírá pro školní rok 2019/2020 dvě třídy čtyřletého cyklu (60 uchazečů z 9. tříd) a jednu třídu osmiletého cyklu (30 uchazečů z 5. tříd). Čtěte více o průběhu přijímacího řízení a o přípravném servisu, který v této souvislosti nabízíme.

O nadání v badatelském centru
22. 03. 2018 (764 přečtení) | Autor: Mgr. Zuzana Šimůnková | Rubrika: Různé |
Tiskni článek Sdílej!

Badatelské centrum Gymnázia Havlíčkův Brod hostilo 13. března setkání, které pořádala Krajská koordinační skupina podpory nadání. Jednalo se v pořadí již o 5. kulatý stůl v Kraji Vysočina - jednu z aktivit budování celostátní Krajské sítě pro podporu nadání.

Tématem setkání byla badatelsky orientovaná výuka a také letošní Rok moderních technologií, který vyhlásil Kraj Vysočina. Mezi posluchači byli nejen ředitelé a pedagogové různých stupňů škol, ale i rodiče či další zájemci - tato setkání jsou otevřena široké veřejnosti.

Kulatý stůl

Kulatý stůl

Kulatý stůl

Kromě aktuálních informací k možnostem financování podpory nadaných žáků, určených zejména řídícím pracovníkům škol, zazněla vystoupení s tipy na konkrétní činnosti, které lze bystrým dětem nabídnout – počínaje online kurzy Talnetu s celostátním dopadem, konče lokální nabídkou celoročních aktivit v ZOO Jihlava.

Velmi atraktivním bodem bohatého programu byly ukázky aktivit samotných mladých lidí – přivítali jsme členy elektrotechnického kroužku, který funguje přímo na půdě havlíčkobrodské firmy B:Tech a poslední hodinu vyplnily ukázky činnosti studentů Gymnázia Havlíčkův Brod.

Kulatý stůl

Kulatý stůl

Kulatý stůl

Chemický kroužek předvedl využití vybavení badatelského centra, členové fyzikálního kroužku zaujali divácky atraktivními pokusy s vývěvou a více o tématu Internet věcí se posluchači dozvěděli díky představení aktuální práce ze soutěže Středoškolské odborné činnosti, či úspěšného videa ze soutěže Young Guns Hackathon.

Kulatý stůl

Kulatý stůl

Kulatý stůl

Kulatý stůl

Kulatý stůl

Věříme, že každý host si ze setkání odnesl podněty, které pomohou přímo v praxi najít cestu, jak podpořit konkrétní dítě v cestě za využitím jeho potenciálu.svislá čára
Gymnázium Havlíčkův Brod
Štáflova 2063
580 01 Havlíčkův Brod
tel. 569 669 330
ghb@ghb.cz

Zřizovatel školy:
Logo Kraje Vysočina

© Copyright GHB 2018 | webmaster Mgr. Jiří Rojka | design webu Tomáš Koťara