Ikona - FacebookIkona - BakalářiGHB na Instagramu
Obrázek nic  


Vítejte na webu Gymnázia Havlíčkův Brod

  • úspěšně fungujeme 284 let, máme na co navazovat
  • výsledky studentů nás řadí k nejlepším školám v regionu
  • formujeme samostatné a svobodné jedince, kteří se zdárně uplatní v současné společnosti

280 let GHB


Gymnázium Havlíčkův Brod otevírá pro školní rok 2020/2021 dvě třídy čtyřletého cyklu (60 uchazečů z 9. tříd) a jednu třídu osmiletého cyklu (30 uchazečů z 5. tříd). Čtěte více o průběhu přijímacího řízení a o přípravném servisu, který v této souvislosti nabízíme.

My máme rádi chemii
06. 09. 2012 (925 přečtení) | Autor: RNDr. Marie Vlková | Rubrika: Chemie |
Tiskni článek Sdílej!


Mezi našimi studenty se najdou  nadšenci se zájmem o chemii, kteří obětují i část prázdnin, aby se jí mohli věnovat. Devítka studentů naší školy využila nabídku VŠCHT v Praze a v posledním srpnovém týdnu strávila 3 dny v jejích laboratořích.
Zde, pod vedením odborných asistentů, měli možnost se seznámit s prací na moderních přístrojích, viděli jak vypadají špičkově vybavené laboratoře. Například si mohli vyzkoušet bezdotykové měření teploty, coulometrické stanovení kyseliny askorbové, kalorimetrii, izolaci DNA, práci s elektronovým mikroskopem. Viděli ukázky různých metod konzervace památek, prováděli forenzní analýzu potravin, seznámili se s atomovou absorpční spektrometrií. A to není zdaleka veškerý výčet nabízených laboratorních úloh. Letos VŠCHT připravila pro studenty i několik přednášek na přitažlivá témata - kosmetické přípravky, éčka v potravinách, kovové biomateriály v medicíně, nanotechnologie. Přednášky se konaly v prostorách Národní technické knihovny, což bylo také zajímavé.
Myslím, že všichni byli  s touto akcí spokojeni a po práci si užili i něco z kulturních nabídek hlavního města.

>


svislá čára
Gymnázium Havlíčkův Brod
Štáflova 2063
580 01 Havlíčkův Brod
tel. 569 669 330
ghb@ghb.cz

Zřizovatel školy:
Logo Kraje Vysočina

© Copyright GHB 2018 | webmaster Mgr. Jiří Rojka | design webu Tomáš Koťara