Malujeme babičkám a dědečkům
Logo GHB
  •    HOME
  •       SUPLOVÁNÍ
  •       KONTAKTY
Ikona - FacebookIkona - BakalářiGHB na InstagramuMapa GHB
Obrázek nic  


Vítejte na webu Gymnázia Havlíčkův Brod

  • formujeme zdravě kritické a sebevědomé osobnosti ve vstřícném a tvůrčím prostředí
  • výsledky studentů nás řadí ke školám, na které je spolehnutí
  • fungujeme 288 let, máme na co navazovat

280 let GHB


Gymnázium Havlíčkův Brod otevírá pro školní rok 2024/2025 dvě třídy čtyřletého cyklu (60 uchazečů z 9. tříd) a jednu třídu osmiletého cyklu (30 uchazečů z 5. tříd). Čtěte více o průběhu přijímacího řízení nebo se vydejte na virtuální prohlídku školy.

Malujeme babičkám a dědečkům
12. 01. 2015 (1399 přečtení) | Autor: Mgr. Daniel Koráb | Rubrika: Výtvarná výchova |
Tiskni článek Sdílej!

   Na začátku letošního školního roku jsme byli vyzváni vedením Domova pro seniory v Reynkově ulici k spolupráci na výzdobě a novém designu vnitřních prostor. Z říjnového jednání obou ředitelů a interiérové designerky na půdě našeho gymnázia vyplynulo, že se společného projektu zúčastní studenti sekundy, kteří ve druhém pololetí vymalují v rámci hodin výtvarné výchovy 2. a 3. patro (schodiště a odpočívadlo) dle připraveného návrhu.

  Smyslem celé akce je především tvůrčí kontakt s prostředím a seniory, tedy výchova k úctě ke starším lidem, respekt k jejich zkušenostem a inspirujícím vzpomínkám. Ve vzpomínkovém duchu se nese i celá výtvarná myšlenka projektu. Malby na chodbách by měly navodit známá prostředí, ve kterém se starší lidé dříve pohybovali.

   Ve druhém patře tak vstoupíme do imaginární vesnice, s plůtky a zahrádkami v příjemných teplejších odstínech létem vyhřátého českého venkova. Posléze přecházíme do podzimního parku, kde je možno si imaginárně posedět pod pergolou z růží a sledovat fontánu, či „nakrmit“ namalované holuby. Studenty sekundy celým prostorem nejprve provedla ředitelka domova Mgr. Magdalena Kufrová, která spolu s hlavní designerkou návrhů interiéru Danou Kerberovou, představila dětem myšlenku spolupráce i výtvarně terapeutického vyznění realizací. Sekundáni se potom rozdělili na „vesnickou“ a „parkovou“ skupinu, změřili a nafotili si místa pro svou budoucí malbu. Po stádiu navrhování, kdy mají mladí malíři za úkol ztvárnit stylizovaně dílčí motivy (květiny, zvířata,…) a připravit si šablony a studie, bude následovat pravidelná práce v interiérech. Ateliérem výtvarné výchovy se tak na pololetí 2015 stane pro sekundu Domov pro seniory na Reynkově ulici, kde se vždy ve středu a čtvrtek sejdou k dvouhodinové společné tvorbě (8.10 – 9.50 hodin) pod vedením výtvarníka Daniela Korába.

 

   Slavnostním předáním „vesnického“ druhého a „parkového“ třetího patra za účasti místních médií a hostů zřizovatele, tedy města Havlíčkův Brod, zakončíme tento projekt s přáním, aby se senioři v nově vymalovaných prostorách cítili příjemně, tak jako ve svých vzpomínkách. svislá čára
Gymnázium Havlíčkův Brod
Štáflova 2063
580 01 Havlíčkův Brod
tel. 569 669 330
ghb@ghb.cz

Zřizovatel školy:
Logo Kraje Vysočina

© Copyright GHB 2023 | webmaster Mgr. Jiří Rojka | design webu Tomáš Koťara