Literární kurs 2017 - poprvé společně s Gymnáziem Vrchlabí!
Logo GHB
  •    HOME
  •       SUPLOVÁNÍ
  •       KONTAKTY
Ikona - FacebookIkona - BakalářiGHB na InstagramuMapa GHB
Obrázek nic  


Vítejte na webu Gymnázia Havlíčkův Brod

  • formujeme zdravě kritické a sebevědomé osobnosti ve vstřícném a tvůrčím prostředí
  • výsledky studentů nás řadí ke školám, na které je spolehnutí
  • fungujeme 288 let, máme na co navazovat

280 let GHB


Gymnázium Havlíčkův Brod otevírá pro školní rok 2024/2025 dvě třídy čtyřletého cyklu (60 uchazečů z 9. tříd) a jednu třídu osmiletého cyklu (30 uchazečů z 5. tříd). Čtěte více o průběhu přijímacího řízení nebo se vydejte na virtuální prohlídku školy.

Literární kurs 2017 - poprvé společně s Gymnáziem Vrchlabí!
17. 03. 2017 (1347 přečtení) | Autor: Mgr. Aleš Říman | Rubrika: Informace |
Tiskni článek Sdílej!

Školní rok sviští nezadržitelně ke svému konci, jak Gábina Koukalová, když nemá namazáno indulonou. To je špatná zpráva tak maximálně pro maturanty, my ostatní se pomalounku počínáme tetelit radostí a napjatým těšením v očekávání prázdnin. Ale než k nim dojde, nastanou ještě další utěšené radovánky, a jednou z nich je bezpochybně tradiční literární kurs, který se po dvou letech velkolepých společných kursů uměleckých znovu spolu s kursem výtvarným hlásí o slovo.

Předně - kdy, kde, jak, proč, za kolik, a takové ty světské povšechnosti.

Kurs proběhne od soboty 17. 6. a potrvá do neděle 25. 6. Svou pouť tentokrát započneme v České Skalici, kde se setkáme se spřátelenými literáty z vrchlabského gymnázia. A zamíříme do Babiččina údolí, dále na Náchodsko a Broumovsko a dospějeme za ideální konstelace hvězd až na Hrádeček Václava Havla. Kurs vás bude stát tolik, kolik si sami určíte. Porajzujeme (krásný čechogermanismus, panečku) si to s batohy na zádech, stravovat se bude každý sám, spát budeme pod stany, čili peníze budete potřebovat jen na dopravu (cca 300 Kč) a na kempy, budeme-li spát organizovaně. Kolik projíte, tolik si zaplatíte. To je překrásná svoboda hraničící s dospělostí. A budeme psát a číst, v souladu i kontrapunktu s krajinou, v níž rostli či žili Čapci a Jirásek a Škvorecký a Němcová a Olga Tokarczuk, třeba. Ale to jsou jen zlomečky naší inspirace, na košt.

A teď to nejdůležitější - je čas se přihlásit. Na facebookové stránce GHB najdete formulář závazné přihlášky, kterou bych prosil doručit podepsanou zákonným zástupcem nejpozději do konce příštího týdne. Minimum účastníků je deset, maximum šestnáct, kdo dřív přijde, ten dřív nemele, ale prostě pojede.

Veškeré dotazy rád zodpoví telefonicky, případně písemně Aleš Říman (739028266, riman@ghb.cz).

Musíme vám tedy v konci tohoto závažného pojednání říct, že se těšíme. Těšíte se taky?

 

Na tváři těžký žal, hluboký srdci smích. Aleš Říman a Honza Salvet. svislá čára
Gymnázium Havlíčkův Brod
Štáflova 2063
580 01 Havlíčkův Brod
tel. 569 669 330
ghb@ghb.cz

Zřizovatel školy:
Logo Kraje Vysočina

© Copyright GHB 2023 | webmaster Mgr. Jiří Rojka | design webu Tomáš Koťara