Ikona - FacebookIkona - BakalářiGHB na Instagramu
Obrázek nic  


Vítejte na webu Gymnázia Havlíčkův Brod

  • úspěšně fungujeme 284 let, máme na co navazovat
  • výsledky studentů nás řadí k nejlepším školám v regionu
  • formujeme samostatné a svobodné jedince, kteří se zdárně uplatní v současné společnosti

280 let GHB


Gymnázium Havlíčkův Brod otevírá pro školní rok 2020/2021 dvě třídy čtyřletého cyklu (60 uchazečů z 9. tříd) a jednu třídu osmiletého cyklu (30 uchazečů z 5. tříd). Čtěte více o průběhu přijímacího řízení a o přípravném servisu, který v této souvislosti nabízíme.

Letní sportovní kurz školního roku 2019/20
20. 05. 2019 (545 přečtení) | Autor: Mgr. Gabriela Kučírková | Rubrika: Sport |
Tiskni článek Sdílej!

Informace k vodáckému kurzu - outdoor
 

Kurz je koncipován jako vodácký a sjíždění Vltavy bude tedy jeho hlavní náplní. Jeden den bude věnován jiným sportovním činnostem, jako jsou míčové hry, orientace v terénu, outdoorové aktivity dle nabídky v aktuálním místě ubytování.

Vltavu pojedeme z Vyššího Brodu do Boršova (doprava na místo vlastním autobusem a zpět vlakem). Jeden celý den strávíme v Krumlově, kde bude čas na jiné sportovní činnosti.
 Stravování bude řešeno formou snídaní a večeří, na jejichž přípravě se budou podílet samotní studenti (nádobí na vaření bude zajištěno a informace o vlastním povinném vybavení studenti obdrží na informační schůzce). Společné zásoby bude zajišťovat doprovodné vozidlo – oběd popř. větší svačina se odehrají vždy po cestě a budou financovány samotnými studenty z vlastního kapesného.

Celkové náklady by neměly být vyšší než na kurzy v loňských letech, odhadovaná cena je 3000 Kč + kapesné na svačinu a oběd.  V ceně bude zahrnuto kromě snídaní a pikniků i kompletní půjčovné (kanoe, vesta, pádlo, barel), dále pak ubytování (2 noci ve stanu a 2 noci v ubytovně pro vodáky), náklady na doprovodné vozidlo, náklady na plat externího instruktora (instruktor bude povolán z důvodu zvýšeného zájmu studentů o tento kurz a je tedy nutné navýšit i početní kapacitu instruktorů).
 Případný přeplatek bude samozřejmě vrácen každému žákovi po konání kurzu.

Studenti budou před kurzem důkladně proškoleni a poučeni o bezpečnosti a specifikách tohoto kurzu – kurz je zcela dobrovolný – zvažte prosím zájem svých dětí a jejich možnosti, berte prosím v úvahu i fyzickou vybavenost případných frekventantů – kurz není extrémně náročný, ale pro slabší jedince je méně vhodný. Podmínkou kurzu je plavecká dovednost  

Způsob přihlašování – každá třída měla nárok na určitý počet míst z celkového počtu 50. Z kapacitních důvodů nejsme schopni tento kurz ještě navýšit. Každé třídě byl podrobně popsán způsob losování z řad zájemců o tento kurz. Losování se odehrávalo vždy před celou třídou v rámci informační schůzky. 

Instruktoři: Mgr. Josef Secký, Mgr. Aleš Říman, Mgr.Bc. Jiří Mejstřík, Mgr. Ondřej Láska

Vedoucí kurzu: Mgr. Gabriela Kučírková (728464024)

 

Info k letnímu sportovnímu kurzu Polnička 2019/2020

-        Hlavní náplní kurzu je cyklistika a další sporty (volejbal, plážový volejbal, basketbal, tenis, stolní tenis, nohejbal, inline bruslení, venkovní posilování, běh - dobrovolný, vodní radovánky na Pilské nádrži či Velkém Dářku, petanque)

 

-        Ubytování je zajištěno v TJ Sokolovna Polnička (není nutný spací pytel)

 

-        Strava (plná penze) je zajištěna ve školní jídelně ZŠ Polnička (naproti Sokolovně)

 

-        Doprava vlastní silou na jízdním kole (zavazadla a sportovní náčiní jsou do místa konání kurzu  přepravena soukromou dopravní společností), v případě nepříznivého počasí doprava pomocí prostředků hromadné dopravy (os. vlak do Žďáru n/S, autobus do Polničky (v tomto případě jsou kola přepravena soukromou dopravní společností do místa konání kurzu)

 

-        Přibližné náklady kurzu jsou 2000,- Kč (doprava, ubytování, strava, sportoviště) + kapesné

 

-        V obci se nalézá obchod a cukrárna, tudíž není nutné přibalovat mnoho dobrot

 

-        Případný přeplatek bude studentům vrácen. Náhlé zrušení účasti na sportovním kurzu je podmíněno storno poplatkem.

 

-        Studenti musí ovládat jízdu na jízdním kole a disponovat plaveckými dovednostmi.

 

-        Jízdní kolo musí být řádně seřízeno, studenti musí mít cyklistickou helmu, náhradní duši, lepení, osvětlení na jízdní kolo, reflexní prvky, sportovní lahev na vodu,  popřípadě pumpičku, nářadí na kolo, vhodné oblečení a obuv na cyklistiku a další sporty.

 

-        Studenti před odjezdem musí odevzdat potvrzení plaveckých dovedností a potvrzení o bezinfekčnosti. Dále s sebou musí mít občanský průkaz, kartičku zdravotní pojišťovny a očkovací průkaz.

 

-        Zdravotní péče bude zajištěna.

  

 svislá čára
Gymnázium Havlíčkův Brod
Štáflova 2063
580 01 Havlíčkův Brod
tel. 569 669 330
ghb@ghb.cz

Zřizovatel školy:
Logo Kraje Vysočina

© Copyright GHB 2018 | webmaster Mgr. Jiří Rojka | design webu Tomáš Koťara