Letní sportovní kurz - Polnička
Ikona - FacebookIkona - BakalářiGHB na Instagramu
Obrázek nic  


Vítejte na webu Gymnázia Havlíčkův Brod

  • formujeme zdravě kritické a sebevědomé osobnosti ve vstřícném a tvůrčím prostředí
  • výsledky studentů nás řadí ke školám, na které je spolehnutí
  • fungujeme 288 let, máme na co navazovat

280 let GHB


Gymnázium Havlíčkův Brod otevírá pro školní rok 2024/2025 dvě třídy čtyřletého cyklu (60 uchazečů z 9. tříd) a jednu třídu osmiletého cyklu (30 uchazečů z 5. tříd). Čtěte více o průběhu přijímacího řízení nebo se vydejte na virtuální prohlídku školy.

Letní sportovní kurz - Polnička
13. 09. 2022 (510 přečtení) | Autor: Mgr. Monika Sedláčková | Rubrika: Sport |
Tiskni článek Sdílej!

Nový školní rok 2022/2023 zahájil výběr studentů třetích ročníků letním sportovním kurzem v malebné obci Polnička. První zářijové pondělí vyrazilo 36 cyklistů do místa konání kurzu.  Pedagogicky je vedli Mgr. Václav Vydlák, Mgr. Jiří Karel, Mgr. Radka Pořízová, Mgr. Martin Richter a Mgr. Monika Sedláčková. Zdravotní péče byla zajištěna sympatickou studentkou medicíny Kateřinou Libusovou.

Sportovní kurz naplnil očekávání jak studentů (snad i mnohdy předčil), tak i pedagogů, k čemuž také napomohlo slunečné počasí. Všichni společně podávali skvělé sportovní výkony, a to jak na jízdních kolech, tak i v rámci jiných sportů. Na míčový víceboj se frekventanti kurzu rozdělili do 6 týmů, které mezi sebou soutěžily ve volejbale, stolním tenise (oblíbený kolotoč) a tenise. Dále si studenti v Rekreačním areálu Pilák vyzkoušeli discgolf, minigolg, tenis, beach volejbal a fotbal. Samozřejmě nešlo vynechat klasické dětské hřiště a vodní šlapadlo. Předposlední den kurzu, v dopoledních hodinách, studenti vyrazili na trať zábavně naučného orientačního běhu, který se setkal s nebývalým úspěchem. Studenti úspěšně proběhli zhruba 7 km úsek s patnácti kontrolami.

Ubytování, které nám poskytla tamější Sokolovna, bylo skvělé i pro uspokojení našich sportovních potřeb, zejména volejbalových, badmintonových, basketbalových a také trochu tanečních. Bohatá snídaně a chutný oběd byl zajištěn zdejší školní jídelnou.

Studenti vzorně dbali pokynů svých vedoucích, tudíž nebylo nutné kazit zákazy dobrou náladu, která všude panovala. Dokonce lze říci, že studenti působili šťastným a spokojeným dojmem.

Všem zúčastněným patří velké poděkování za pohodový start do nového školního roku, za nalezení vždy správné cesty a výborné sportovní výkony, které se v některých případech proměnily v překonání vlastního já.svislá čára
Gymnázium Havlíčkův Brod
Štáflova 2063
580 01 Havlíčkův Brod
tel. 569 669 330
ghb@ghb.cz

Zřizovatel školy:
Logo Kraje Vysočina

© Copyright GHB 2023 | webmaster Mgr. Jiří Rojka | design webu Tomáš Koťara