Logo GHB
Ikona - FacebookIkona - BakalářiGHB na Instagramu
Obrázek nic  


Vítejte na webu Gymnázia Havlíčkův Brod

  • úspěšně fungujeme 283 let, máme na co navazovat
  • výsledky studentů nás řadí k nejlepším školám v regionu
  • formujeme samostatné a svobodné jedince, kteří se zdárně uplatní v současné společnosti

280 let GHB


Gymnázium Havlíčkův Brod otevírá pro školní rok 2019/2020 dvě třídy čtyřletého cyklu (60 uchazečů z 9. tříd) a jednu třídu osmiletého cyklu (30 uchazečů z 5. tříd). Čtěte více o průběhu přijímacího řízení a o přípravném servisu, který v této souvislosti nabízíme.

Kvartáni excelovali v matematicko-fyzikální soutěži Junior Náboj
07. 12. 2018 (379 přečtení) | Autor: Mgr. Zuzana Šimůnková | Rubrika: Olympiády a soutěže |
Tiskni článek Sdílej!

Na konci listopadu jsme se zapojili do týmové soutěže v matematice a fyzice, na pražské soutěžní místo vyrazili dva naše týmy: sekundáni a kvartáni.

Junior Náboj 2018

Soutěž Junior Náboj spočívá v týmovém řešení úloh z matematiky a fyziky v omezeném čase. Po vyřešení úlohy získává čtyřčlenný tým další zadání (po "trefě do černého" má nový náboj). Úlohy jsou v různé obtížnosti, proto naši sekundáni - jako nejmladší přítomný tým - občas tápali nad učivem z vyšších ročníků. Jelikož ale jeli na soutěž sbírat zkušenosti, rozhodně je to neodradilo a ve výsledku byli nadšení svým (nikoliv nejhorším) 21. místem.

Junior Náboj 2018

Soutěž probíhá po celé republice na osmnácti místech ve stejný čas, my jsme kvůli dopravní dostupnosti zamířili na jedno ze dvou soutěžních míst v Praze - na Gymnázium Christiana Dopplera. Na místě se určuje pořadí mezi přítomnými týmy, později je zveřejněno i mezinárodní pořadí.

Junior Náboj 2018

Kvartáni zvládli svou premiéru skvěle, ač očekávali umístění v první desítce, třetí příčka na našem soutěžním místě je mile překvapila. To jsme ale netušili, že jsme třetí mezi mistry: vítězové (Mensa gymnázium) z našeho soutěžního místa se zároveň stali absolutními vítězi i v českém i v mezinárodním žebříčku.

Naše družstvo ve složení Zuzana Černá, Martin Kosprd, Jonáš Venc a Natália Zvancigerová obsadilo v rámci ČR 8. místo. V mezinárodním žebříčku mezi téměř tisícovkou týmů z ČR, Slovenska a Polska náleží našim kvartánům 14. místo. Gratulujeme!

Junior Náboj 2018


svislá čára
Gymnázium Havlíčkův Brod
Štáflova 2063
580 01 Havlíčkův Brod
tel. 569 669 330
ghb@ghb.cz

Zřizovatel školy:
Logo Kraje Vysočina

© Copyright GHB 2018 | webmaster Mgr. Jiří Rojka | design webu Tomáš Koťara