Krajský veletrh příležitostí pro mladé s účastí GHB
Ikona - FacebookIkona - BakalářiGHB na Instagramu
Obrázek nic  


Vítejte na webu Gymnázia Havlíčkův Brod

  • formujeme zdravě kritické a sebevědomé osobnosti ve vstřícném a tvůrčím prostředí
  • výsledky studentů nás řadí ke školám, na které je spolehnutí
  • fungujeme 288 let, máme na co navazovat

280 let GHB


Gymnázium Havlíčkův Brod otevírá pro školní rok 2024/2025 dvě třídy čtyřletého cyklu (60 uchazečů z 9. tříd) a jednu třídu osmiletého cyklu (30 uchazečů z 5. tříd). Čtěte více o průběhu přijímacího řízení nebo se vydejte na virtuální prohlídku školy.

Krajský veletrh příležitostí pro mladé s účastí GHB
26. 11. 2008 (2286 přečtení) | Autor: Mgr. Milan Novák | Rubrika: Příležitosti pro studenty |
Tiskni článek Sdílej!

V pátek 7. listopadu 2008 posloužily prostory Krajského úřadu kraje Vysočina tématu „příležitosti mladých ve vzdělávání“. Vzhledem k obsáhlosti nabídky i zájmu veřejnosti byly po dobu 8 hodin na chodbách k dispozici stánky, zatímco se ve dvou sálech konaly přednášky, besedy a workshopy pro pedagogy, pracovníky s mládeží a žáky základních a středních škol.

„Krajský veletrh příležitostí pro mladé ve vzdělávání“ přilákal zájemce z Chotěboře, Jihlavy, Třebíče, Havlíčkova Brodu, Žïáru, Nového Města, Měřína, Kamenice nad Lipou (nechyběly dvě studentky GHB), těm se pak prezentovaly agentury a nadace, mezi nimi např. Tandem z Regensburku, Nadace rozvoje občanské společnosti, Fond česko-německé budoucnosti, Národní agentura pro evropské vzdělávací programy, Mládež v akci (všechny z Prahy), z našeho Havlíčkova Brodu to naopak bylo Centrum Vysočina, o.p.s.

V záplavě informací o všech teoretických možnostech dostalo slovo i několik škol, které měly za úkol popsat své praktické zkušenosti s realizací svých mezinárodních projektů. Díky úspěšné grantové činnosti oslovila vedoucí programu Comenius ing. Jana Pávková právě Gymnázium Havlíčkův Brod, aby popsalo svou cestu za jazykovým projektem s finským lyceem v Savonlinně.

Nakonec však nezůstalo pouze u Comenia, přítomní učitelé se zajímali i o naše další aktivity – projekt Mládež v akci (Majáles 2008), spolupráci s Fondem budoucnosti (Česko-německá setkání 2006 – 2008), projekty primární prevence MŠMT, studijní návštěvy učitelů, jazykové vzdělávání učitelů a stáže v zahraničí, spolupráci s Fondem Vysočiny či úspěšné umělecké kurzy v Žirovnici pravidelně pořádané od roku 2006.

Havlíčkobrodské gymnázium však nemělo své zastoupení pouze na straně poskytovatele informací a rad, ale i na straně příjemců – Blanka Palánová a Michaela Fendrychová (obě 2.) se zajímaly o možnosti financování plánovaného Majálesu 2009, který by se měl konat 22. -23. května 2009 v Havlíčkově Brodě. Blanka svou účast na přednáškách a workshopech okomentovala slovy: „Je neuvěřitelné, kolik příležitostí a možností máme, vůbec jsem o nich neměla tušení – jet do Jihlavy se rozhodně vyplatilo.“svislá čára
Gymnázium Havlíčkův Brod
Štáflova 2063
580 01 Havlíčkův Brod
tel. 569 669 330
ghb@ghb.cz

Zřizovatel školy:
Logo Kraje Vysočina

© Copyright GHB 2023 | webmaster Mgr. Jiří Rojka | design webu Tomáš Koťara