Ikona - FacebookIkona - BakalářiIkona - Studentský parlament
Obrázek nic  


Vítejte na webu Gymnázia Havlíčkův Brod

  • úspěšně fungujeme 281 let, máme na co navazovat
  • výsledky studentů nás řadí k nejlepším školám v regionu
  • formujeme samostatné a svobodné jedince, kteří se zdárně uplatní v současné společnosti

280 let GHB


Gymnázium Havlíčkův Brod otevírá pro školní rok 2018/2019 dvě třídy čtyřletého cyklu (60 uchazečů z 9. tříd) a jednu třídu osmiletého cyklu (30 uchazečů z 5. tříd). Čtěte více o průběhu přijímacího řízení a o přípravném servisu, který v této souvislosti nabízíme.

Krajinami čtyř jezer a čtyř zemí
25. 06. 2017 (549 přečtení) | Autor: Mgr. Eva Součková | Rubrika: Francouzský jazyk |
Tiskni článek Sdílej!

Exkurze proběhla díky výborné organizaci pana profesora Luďka Sedláka ve dnech 9. až 17. června 2017 a zúčastnili se jí především studenti francouzštiny, nechyběli také ale i někteří němčináři.

Na cestu jsme vyrazili v pátečních večerních hodinách a ráno už jsme mohli obdivovat Brixen - místo, které je spjato s Karlem Havlíčkem Borovským. V Brixenu jsme si nejprve prohlédli dóm a poté už jsme pokračovali po stopách Karla Havlíčka, který byl po své deportaci z Německého Brodu v roce 1851 nejprve ubytován v hotelu Elephant a pak si pronajal dům nacházející se v ulici, která byla před několika lety po Havlíčkovi pojmenována. Z Brixenu jsme pak pokračovali k jezeru Lago di Garda.

 

Dóm v Brixenu

Symbol města Brixenu

Hotel Elephant

Dům v Brixenu

Havlíčkova ulice

Havlíčkův dům

Havlíčkův dům

Lago di Garda

Lago di Garda

 

V neděli byla na programu Verona, kde jsme si prohlédli arénu z 1. století našeho letopočtu. Fanoušci Shakespeara a zamilovaní z různých koutů světa směřují k Juliinu domu, kde se nachází socha Julie. Kdo pohladí pravé ňadro sochy, bude mít prý štěstí v lásce. Další naší zastávkou bylo městečko Sirmione s fotogenickým hradem Rocca Scaligera.

 

Aréna ve Veroně

Aréna ve Veroně

Aréna ve Veroně

Julie

Domy ve Veroně

Věž ve Veroně

Řeka Adige ve Veroně

Rocca Scaligera v Sirmione

Rocca Scaligera v Sirmione

 

Další den patřil návštěvě města Milána. Prošli jsme okolo světoznámé La Scaly ke katedrále Narození Panny Marie a navštívili jsme také pevnost Castello Sforzesco. V úterý jsme pak přejeli k jezeru Annecy a prohlédli si stejnojmenné městečko. Ve středu jsme podnikli krátké prohlídky měst Chambéry, Albertville a Chamonix, odkud je vidět vrchol Mont Blancu.

 

Katedrála Narození Panny Marie v Miláně

Castello Sforzesco v Miláně

Jezero Annecy

Annecy

Annecy

Annecy

Chamonix

Chamonix

Chamonix

 

Ve čtvrtek jsme se přesunuli k Ženevskému jezeru a naším cílem bylo město Ženeva. Obdivovali jsme známý vodotrysk Jet d´eau, z něhož stříká voda až do výšky čtyřicetipatrové budovy. V historickém centru se nachází katedrála sv. Petra a také Památník reformace. Z Ženevy vedla cesta dále do hlavního města Bernu, kde jsme prošli okolo věže Zeitglockenturm podloubími s mnoha obchůdky až k Medvědímu příkopu. Medvěd se stal symbolem Bernu a najdete ho také ve znaku města. Další den pak patřil prohlídce květinového ostrova Mainau.

 

Ženevské jezero

Vodotrysk Jet d´eau v Ženevě

Vodotrysk Jet d´eau

Památník reformace

Květinové hodiny v Ženevě

Bärengraben v Bernu

Nydeggbrücke přes řeku Aare

Mainau

Mainau

 

Ostrov Mainau leží v severozápadní části Bodamského jezera. Nachází se ve vlastnictví švédské šlechtické rodiny Bernadotte. Obdivovali jsme záplavu květů, pavilony palem, sbírku citrusů či Motýlí dům, kde nejrůznější tropičtí motýli létají přímo kolem návštěvníků. Poslední zastávkou naší exkurze bylo město Kostnice, kde jsme navštívil Husův dům a také místo, kde byl Jan Hus upálen.

 

Mainau

Mainau

Schmetterlinghaus Mainau

Schmetterlinghaus Mainau

Schmetterlinghaus Mainau

Schmetterlinghaus Mainau

Mainau

Dům Jana Husa v Kostnici

Husův kámen v Kostnici

 

Exkurze se po všech stránkách vydařila a přispěli k tomu také samotní studenti, kteří si svědomitě k navštíveným místům připravili prezentace a ty pak v průběhu cesty přednesli v autobuse. Velký dík také patří skupince studentů ze sexty, kteří se podíleli pod vedením zkušeného kuchaře pana profesora Sedláka na přípravě čtyř vynikajících večeří. Všichni jsme si odnesli krásné zážitky a na exkurzi budeme ještě dlouho vzpomínat.


svislá čára
Gymnázium Havlíčkův Brod
Štáflova 2063
580 01 Havlíčkův Brod
tel. 569 669 330
ghb@ghb.cz

Zřizovatel školy:
Logo Kraje Vysočina

© Copyright GHB 2016 | webmaster Mgr. Jiří Rojka | design webu Tomáš Koťara