Ikona - FacebookIkona - BakalářiGHB na Instagramu
Obrázek nic  


Vítejte na webu Gymnázia Havlíčkův Brod

  • úspěšně fungujeme 283 let, máme na co navazovat
  • výsledky studentů nás řadí k nejlepším školám v regionu
  • formujeme samostatné a svobodné jedince, kteří se zdárně uplatní v současné společnosti

280 let GHB


Gymnázium Havlíčkův Brod otevírá pro školní rok 2019/2020 dvě třídy čtyřletého cyklu (60 uchazečů z 9. tříd) a jednu třídu osmiletého cyklu (30 uchazečů z 5. tříd). Čtěte více o průběhu přijímacího řízení a o přípravném servisu, který v této souvislosti nabízíme.

Jak bylo v Los Angeles
26. 05. 2014 (1806 přečtení) | Autor: Mgr. Zuzana Šimůnková | Rubrika: Projekty a exkurze |
Tiskni článek Sdílej!

Spolu s dalšími šesti pedagogy a třinácti studenty z celé republiky jsem se zúčastnila týdenní cesty do Los Angeles. Hlavním bodem programu byla návštěva studentské soutěže Intel ISEF, čas ale zbyl i na další zajímavý program.

Intel ISEF 2014

Intel International Science and Engineering Fair, jak zní anglický název akce, je největší světovou soutěží studentských prací v oblasti přírodních věd. Koná se v USA každoročně koncem května, letos se 1700 finalistů sešlo v Los Angeles.

ISEF 2014

Naše republika měla také zastoupení šesti studenty, kteří byli vybraní za své úspěchy v národních soutěžích. Je velkým úspěchem našich studentů i celé České republiky, že tři z nich - Aranka Hrušková, Robin Kryštůfek a Marek Novák - se umístili na stříbrné příčce ve svých oborech i na této celosvětové soutěži, přičemž Marek Novák zopakoval svůj loňský úspěch. Více se o jejich projektech dočtete v článku na serveru novinky.cz.

ISEF2014

ISEF2014

ISEF2014

Členové naší výpravy nesoutěžili, ač to byli studenti s celostátními úspěchy - jejich účast byla hlavně motivační, stejně tak, jako účast vybraných učitelů. Na soutěž jsme se mohli podívat až v čase, kdy byla přístupna veřejnosti, ale i tak byly dojmy všech účastníků velmi silné. Vždyť nechat si vysvětlit podstatu alespoň některých projektů z oblasti matematiky, fyziky, biologie, robotiky a mnoha dalších oborů přímo jejich autory pocházejícími z celého světa byl opravdu zážitek.

Los Angeles

Také další program úzce souvisel s přírodními vědami - navštívili jsme hvězdárnu, akvárium, technické muzeum a další místní zajímavosti. Při tom všem se nám povedlo dostat se i na nejznámější místa tak rozlehlé aglomerace, jakou Los Angeles je (Holywoodský bulvár, pláž Long Beach). Přitom jsme potkávali architektonické unikáty - vždyť v tomto městě studovalo mnoho známých architektů. Nejvíce zaujme asi budova Music Hall, nezvyklá je i místní moderní katedrála.


ISEF 2014

Hvězdárna


Model Hubblova vesmírného dalekohledu

Měsíční kamínek

Expozice Endeavour

Raketoplan

Oceán

Music Hall

Katedrála

Radnice

I přes velkou dálku, dlouhý let a devítihodinový časový posun se nám povedlo přinést si nezapomenutelné zážitky. Organizátorům evropského projektu Ústavu informatiky Akademie věd s názvem 100 vědců do škol, jehož vyvrcholením akce byla, patří velký dík.

spolecna

Autorem fotografie je vedoucí akce Mgr. Roman Neruda, CSc. z Ústavu informatiky AV ČR.

Hollywood-ghb

Stopu našeho gymnázia jsem zvěčnila na chodníku slávy v Hollywoodu - na mé cestě mě provázel jeden z prvních výtisků naší nové školní 3D tiskárny. Tímto děkuji vedení naší školy, že mi umožnilo se tohoto výjezdu zúčastnit.

Z. Šimůnkovásvislá čára
Gymnázium Havlíčkův Brod
Štáflova 2063
580 01 Havlíčkův Brod
tel. 569 669 330
ghb@ghb.cz

Zřizovatel školy:
Logo Kraje Vysočina

© Copyright GHB 2018 | webmaster Mgr. Jiří Rojka | design webu Tomáš Koťara