Ikona - FacebookIkona - BakalářiGHB na Instagramu
Obrázek nic  


Vítejte na webu Gymnázia Havlíčkův Brod

  • úspěšně fungujeme 284 let, máme na co navazovat
  • výsledky studentů nás řadí k nejlepším školám v regionu
  • formujeme samostatné a svobodné jedince, kteří se zdárně uplatní v současné společnosti

280 let GHB


Gymnázium Havlíčkův Brod otevírá pro školní rok 2020/2021 dvě třídy čtyřletého cyklu (60 uchazečů z 9. tříd) a jednu třídu osmiletého cyklu (30 uchazečů z 5. tříd). Čtěte více o průběhu přijímacího řízení a o přípravném servisu, který v této souvislosti nabízíme.

Houslový virtuos Bohuslav Matoušek a smyčcový orchestr k výročí gymnázia
02. 01. 2017 (833 přečtení) | Autor: PhDr. Hynek Bouchal, Ph.D. | Rubrika: Kultura |
Tiskni článek Sdílej!

Ve středu 11. ledna 2017 se v brodském kostele svaté Rodiny od 19.00 uskuteční slavnostní koncert k 281. výročí založení Gymnázia Havlíčkův Brod. Svou účastí ho poctí slavný český houslový virtuos, absolvent brodského gymnázia Bohuslav Matoušek, který vystoupí společně s komorním smyčcovým orchestrem Bona Nota z Pardubic. 

Na programu koncertu zazní nejslavnější skladby Georga Friedricha Händela, Georga Muffata, Georga Philippa Telemanna a Jana Václava Stamice.

Bohuslav Matoušek absolvoval brodské gymnázium v letech 1964 - 1967. V období 1977-1980  působil jako koncertní mistr a sólista tokijského Yomiuri Nippon Symphony Orchestra, kde pod taktovkou významných světových dirigentů (Sergiu Celibidache, Kurt Masur, Zubin Mehta, Leonard Bernstein, Mstislav Rostropovič, Dmitrij Kitajenko, Genadij Rožděstvenskij ad.) provedl řadu houslových koncertů. Po návratu z Japonska se stal primáriem Stamicova kvarteta, v němž působil 15 let. V současnosti se Bohuslav Matoušek věnuje jak dráze sólového a komorního hráče, tak i pedagogické činnosti. Během své kariéry získal řadu prestižních ocenění, je například jedním z mála držitelů prestižní stříbrné medaile Nadace Bohuslava Martinů. Toto ocenění kromě něj získali někteří významní světoví umělci jako např. Rafael Kubelík, Rudolf Firkušný, Christopher Hogwood, sir Charles Mackeras či Magdalena Kožená.

Komorní smyčcový orchestr BONA NOTA je hudebním tělesem složeným z amatérských i profesionálních hudebníků, lidí nejrůznějších profesí. Všechny spojuje láska k hudbě, která je pro ně zaměstnáním či zálibou i koníčkem. Během své existence měl soubor možnost předvést své umění také divákům v Německu a ve Slovinsku. Mezi největší úspěchy orchestru patří vítězství ve své kategorii na soutěži Concerto Bohemia 2001. Od roku 2012 orchestr se zaměřuje na hudbu baroka a raného klasicismu. Tomuto repertoáru přizpůsobil i svůj vzhled – orchestr hraje v barokních kostýmech.

Slavnostní koncert gymnázia se koná pod záštitou radní Kraje Vysočina pro oblast školství ing. Jany Fialové, významně ho podpořil Kraj Vysočina, město Havlíčkův Brod a řada soukromých podporovatelů.

Lístky na koncert jsou v předprodeji k dispozici u Mgr. Aleny Konrádové, případně v kanceláři školy.

Bezprostředně po skončení koncertu se v budově gymnázia koná krátká prezentace rekonstrukce vestibulu školy. 


 
svislá čára
Gymnázium Havlíčkův Brod
Štáflova 2063
580 01 Havlíčkův Brod
tel. 569 669 330
ghb@ghb.cz

Zřizovatel školy:
Logo Kraje Vysočina

© Copyright GHB 2018 | webmaster Mgr. Jiří Rojka | design webu Tomáš Koťara