Ikona - FacebookIkona - BakalářiGHB na Instagramu
Obrázek nic  


Vítejte na webu Gymnázia Havlíčkův Brod

  • úspěšně fungujeme 283 let, máme na co navazovat
  • výsledky studentů nás řadí k nejlepším školám v regionu
  • formujeme samostatné a svobodné jedince, kteří se zdárně uplatní v současné společnosti

280 let GHB


Gymnázium Havlíčkův Brod otevírá pro školní rok 2019/2020 dvě třídy čtyřletého cyklu (60 uchazečů z 9. tříd) a jednu třídu osmiletého cyklu (30 uchazečů z 5. tříd). Čtěte více o průběhu přijímacího řízení a o přípravném servisu, který v této souvislosti nabízíme.

GHB uvádí Vláčilovu a Körnerovu Adelheid ve čtvrtek 14. 3. 2019 v klubu Oko!!!!
11. 03. 2019 (111 přečtení) | Autor: Mgr. Aleš Říman | Rubrika: Dotační projekty |
Tiskni článek Sdílej!

Ve čtvrtek 14. 3. 2019 v 19.00 Gymnázium Havlíčkův Brod ve spolupráci s klubem Oko uvede další klenot československé i světové kinematografie, Vláčilovu a Körnerovu Adelheid, a k tomu v BD kvalitě. Nelze odolat!!!

Film režiséra Františka Vláčila a scénáristy Vladimíra Körnera Adelheid je jedním z nejvypjatějších svědectví o tom, že válka skončila v květnu 1945 nanejvýš na papíře.
ADELHEID se odehrává po skončení druhé světové války v pohraničí, na severní Moravě. V čase oné neklidné hranice, kdy tu ještě žije neodsunuté německé obyvatelstvo, kdy mezi ním vedle zdeptaných a usmýkaných válkou a porážkou jsou i nepoučitelní, snažící se mstít a zabíjet. A kdy sem z vnitrozemí začínají proudit ti, kdo odsud museli kdysi utéci, a s nimi i noví osadníci, s poctivými sem táhne i dav čecháčků připravených rabovat a mstít se za své bolesti.
Körnerův a Vláčilův film do této situace neúprosně vhodí bývalého důstojníka RAF Viktora Chotovického, který má převzít správu majetku největšího nácka v kraji Heidemanna. A právě jeho dcera Adelheid mu má sloužit.
Výtečné herecké výkony Petra Čepka a Emmy Černé snímá výtvarně překrásná kamera Františka Uldricha.
Přijďte všichni, za 50 Kč!! Promítáno z BD!svislá čára
Gymnázium Havlíčkův Brod
Štáflova 2063
580 01 Havlíčkův Brod
tel. 569 669 330
ghb@ghb.cz

Zřizovatel školy:
Logo Kraje Vysočina

© Copyright GHB 2018 | webmaster Mgr. Jiří Rojka | design webu Tomáš Koťara