Fotosoutěž Příroda objektivem - přidáme k loňskému vítězství další?
Ikona - FacebookIkona - BakalářiGHB na Instagramu
Obrázek nic  


Vítejte na webu Gymnázia Havlíčkův Brod

  • úspěšně fungujeme 285 let, máme na co navazovat
  • výsledky studentů nás řadí k nejlepším školám v regionu
  • formujeme samostatné a svobodné jedince, kteří se zdárně uplatní v současné společnosti

280 let GHB


Gymnázium Havlíčkův Brod otevírá pro školní rok 2021/2022 dvě třídy čtyřletého cyklu (60 uchazečů z 9. tříd) a jednu třídu osmiletého cyklu (30 uchazečů z 5. tříd). Čtěte více o průběhu přijímacího řízení a o přípravném servisu, který v této souvislosti nabízíme.

Fotosoutěž Příroda objektivem - přidáme k loňskému vítězství další?
08. 03. 2017 (1535 přečtení) | Autor: Mgr. Zuzana Šimůnková | Rubrika: Informatika (ICT) |
Tiskni článek Sdílej!

Loňský ročník ve znamení květin a údolí

Gratulujeme Ivaně Horáčkové ze sexty k republikovému vítězství v minulém ročníku celoroční fotosoutěže pořádané Mladými ochránci přírody. V kategorii B je naše škola opravdu vidět - mezi pěti nejlepšími jsou tři naši - kromě vítězky Ivany je na 4. místě kvartánka Maria Šimůnková a na 5. příčce Jan Šimůnek ze sexty. Také Václav Sedláček z tercie, který soutěžil mezi mladšími v kategorii A hájil barvy školy úspěšně - obsadil 5. místo. V konkurenci dospěláků, kterých se zapojilo nejvíce, zkusila prorazit i naše učitelka ICT Zuzana Šimůnková a obsadila v celoročním pořadí 8. místo.

autor: Ivana Horáčková - vítězka kategorie B
M. Šimůnková - Jako nevěsta
Jan Šimůnek - Bílá
Z. Šimůnková - Tajemství lichořeřišnice
V. Sedláček - Podzimní sluníčko

Všechny soutěžní fotografie lze nalézt na webu Mladých ochránců přírody, od konce prosince jsou také zveřejněny výsledky celoročního hodnocení.

Přidáte se letos?

Letošní témata jsou opět dvě. Prvním je Pavoučí svět, s lyrickým popisem autorů: "důmyslné stavby plachetnatek, snovaček, křižáků a ostatních, záhadné kokony, dramatická smrt kořisti, pavučiny ojíněné i vlající, lovci drobní i mohutní, maskovaní i nápadní, nebo snad pohled z očí do očí?". Druhým tématem je Zrcadlení: "tajemné zrcadlení na vodní hladině, blyštivá louka s ranní rosou, jiskřivé Slunce na ledu, odrazy světel někde nad řekou, odlesky na vyleštěném kameni,…".

Přidáte se letos i vy? Uzávěrka prvního kola je 15. března, pokud však nyní nemáte vhodné fotky, připojte se později - za rozhlédnutí kolem sebe v přírodě to určitě stojí.svislá čára
Gymnázium Havlíčkův Brod
Štáflova 2063
580 01 Havlíčkův Brod
tel. 569 669 330
ghb@ghb.cz

Zřizovatel školy:
Logo Kraje Vysočina

© Copyright GHB 2018 | webmaster Mgr. Jiří Rojka | design webu Tomáš Koťara