Ikona - FacebookIkona - BakalářiIkona - Studentský parlament
Obrázek nic  


Vítejte na webu Gymnázia Havlíčkův Brod

  • úspěšně fungujeme 283 let, máme na co navazovat
  • výsledky studentů nás řadí k nejlepším školám v regionu
  • formujeme samostatné a svobodné jedince, kteří se zdárně uplatní v současné společnosti

280 let GHB


Gymnázium Havlíčkův Brod otevírá pro školní rok 2019/2020 dvě třídy čtyřletého cyklu (60 uchazečů z 9. tříd) a jednu třídu osmiletého cyklu (30 uchazečů z 5. tříd). Čtěte více o průběhu přijímacího řízení a o přípravném servisu, který v této souvislosti nabízíme.

Exkurze do automobilky nás nadchla
13. 03. 2017 (971 přečtení) | Autor: Mgr. Zuzana Šimůnková | Rubrika: Informatika (ICT) |
Tiskni článek Sdílej!

V úterý 7. března se výprava dvaceti studentů pod vedením učitelů informatiky Z. Šimůnkové a J. Kocmana vydala na exkurzi do automobilového závodu TPCA v Kolíně. Vyrábí se zde auta značek Toyota, Peugeot a Citroën s malým objemem motoru.

Automobilka je na návštěvníky připravená - v prezentační místnosti jsme si vyslechli základní informace a shlédli film, který nás provedl historií vzniku továrny i jednotlivými částmi výrobního procesu.

Po nezbytné instruktáži o bezpečnosti jsme si prohlédli i některé části výroby - pan průvodce nás jimi provezl v elektrickém vláčku a promlouval do našich sluchátek pomocí vysílačky.

O své dojmy se s vámi podělí někteří účastníci:

Líbilo se mi, že nás vzali přímo do provozu a vše jsme mohli vidět na vlastní oči. Zaujalo mě, že každé auto ještě před tím, než se vyrobí, má už svého majitele a nevyrábí se žádná auta "do foroty", pro volný prodej. Tato exkurze mě velice zaujala a hodnotím ji kladně.
(V. Topolovský, 1. D)

Exkurze do automobilky TPCA byla velmi přínosná, dozvěděli jsme se vše o výrobním procesu výroby aut a dokonce jsme nahlédli do několika pracovišť, jako je například svařovna a další. Vše nám podrobně průvodci vysvětlili a ukázali. Pro mě bylo velmi zajímavé sledovat, jak se rodí nové auto (třeba každých 63 sekund automobilka dokáže vyprodukovat jeden automobil), poté kolika kontrolních zkoušek musí podstoupit, než se dostane k prodeji zákazníkovi. Exkurze se vydařila! A jedno heslo na závěr: Dnes kvalita, zítra úspěch!
(L. Trnka, 2. C)

S exkurzí jsem byl velice spokojený, nikdy předtím jsem v továrně na automobily nebyl, a myslím že to pro mne bylo velmi přínosné. Výrobu aut nevidí člověk každý den. Bylo zajímavé sledovat, jak se z kusu železa stává auto. Vše nám bylo podrobně vysvětleno a ukázáno. Téměř všechna auta putují do zahraničí, v ČR o ně, kvůli jejich vysoké ceně, není velký zájem - za rok se jich u nás prodá tolik, co továrna vyprodukuje za jeden den.
(J. Němec, 2. C)

Celá akce se dobře vydařila, program byl velice zajímavý a dozvěděli jsme se mnoho informací o celé továrně. Celkově mě překvapila vysoká automatizace výroby i množství vyrobených vozů za rok. Věřím, že tato exkurze byla stejně tak poučná i pro ostatní žáky a že bychom si chtěli podobnou akci brzy zopakovat. 
(P. Prokš, 3. C)

Exkurze do továrny Toyoty, Peugeotu a Citroenu nedaleko Kolína se mi velice líbila. Velmi mě zaujaly především systémy řízení zaměstnanců a zdrojů (delegování zodpovědnosti a rozhodování na samotné zaměstnance, just-in-time logistika). Již dříve jsem o tomto způsobu managementu četl ve spojitosti s továrnou Toyoty a GM v USA, ale až nyní jsem to viděl na vlastní oči. Exkurzi hodnotím jako velmi přínosnou a děkuji, že jsem se jí mohl zúčastnit.
(J. Bártík , 8.A)

Ve výrobní části továrny není možné fotit, doplňujeme tedy alespoň fotografie z úvodní části exkurze.

TPCA1
TPCA2
TPCA3
TPCA4
TPCA5svislá čára
Gymnázium Havlíčkův Brod
Štáflova 2063
580 01 Havlíčkův Brod
tel. 569 669 330
ghb@ghb.cz

Zřizovatel školy:
Logo Kraje Vysočina

© Copyright GHB 2018 | webmaster Mgr. Jiří Rojka | design webu Tomáš Koťara