Logo GHB
  •    HOME
  •       SUPLOVÁNÍ
  •       KONTAKTY
Ikona - FacebookIkona - BakalářiGHB na Instagramu
Obrázek nic  


Vítejte na webu Gymnázia Havlíčkův Brod

  • úspěšně fungujeme 283 let, máme na co navazovat
  • výsledky studentů nás řadí k nejlepším školám v regionu
  • formujeme samostatné a svobodné jedince, kteří se zdárně uplatní v současné společnosti

280 let GHB


Gymnázium Havlíčkův Brod otevírá pro školní rok 2019/2020 dvě třídy čtyřletého cyklu (60 uchazečů z 9. tříd) a jednu třídu osmiletého cyklu (30 uchazečů z 5. tříd). Čtěte více o průběhu přijímacího řízení a o přípravném servisu, který v této souvislosti nabízíme.

Dva týdny vědy v Německu
13. 09. 2011 (1113 přečtení) | Autor: Mgr. Eva Součková | Rubrika: Německý jazyk |
Tiskni článek Sdílej!

Díky našemu úspěchu v soutěži Němčina pro bystré hlavy, která se zaměřuje na fyziku a další přírodní vědy, jsme strávili dva týdny v německém Göttingenu. Zde jsme se seznámili s dalšími finalisty z České republiky, Slovenské republiky, Litvy, Lotyšska a Polska. Každý stát měl pět svých reprezentantů. Všichni jsme tvořili výborný kolektiv a jazyková pestrost pro nás neznamenala žádné překážky v komunikaci.

göttingen 1
göttingen 2

V Goethe Institutu jsme absolvovali celkem 40 hodin výuky němčiny. Téměř každý den jsme měli také zajímavý fyzikální či chemický program. Při návštěvě místního Xlabu byla ve špičkové chemické laboratoři naším cílem výroba aspirinu. Další den jsme jeli do Wolfsburgu navštívit Phaeno. To je "centrum interaktivních vědeckých pokusů", podobné plzeňské Techmanii, nebo libereckému IQ Parku. Zde je však mnohem víc experimentů (přes tři sta) a jejich kvalita je nesrovnatelně lepší.

göttingen 4
göttingen 5

Budova Phaena je součástí komplexu, kde sídlí významné světové automobilky. Ve zdejším Autostadtu jsme mohli vidět auta známých značek, např. Volkswagen, Audi, Seat, Škoda, Lamborghini a jeden výstavní kus Bugatti. Tento impozantní komplex zahrnoval několik pavilonů, návštěvní centrum a dvě snad 50 metrů vysoké tzv. Autotürme, kde byly v každém patře vystaveny nejnovější modely Volkswagenu. Samozřejmě jsme nemohli vynechat pavilon "Škodovky", který zaujme na první pohled líbivým "eko" designem. Pro nás byl nejzajímavější pavilon skrytý pod zemí, kde byl umístěn nádherný Bugatti Veyron v celé své kráse. Poté jsme navštívili ještě Audi a budovu věnovanou veteránům.

göttingen 3

Byli jsme také v Bonnu. Zde na nás čekala exkurze v Deutsche Telekomu. Představitelé této firmy nás seznámili s telefonními technologiemi a současnou situací na mobilním trhu. Na hranicích bývalé SRN a NDR je muzeum historie. Při jeho návštěvě jsme se dozvěděli mnoho zajímavostí z války, ale hlavně z poválečného období a rozdělení Německa.

Vít Boček (A7), Ludvík Miška (A7)  svislá čára
Gymnázium Havlíčkův Brod
Štáflova 2063
580 01 Havlíčkův Brod
tel. 569 669 330
ghb@ghb.cz

Zřizovatel školy:
Logo Kraje Vysočina

© Copyright GHB 2018 | webmaster Mgr. Jiří Rojka | design webu Tomáš Koťara