Dívky a programování?
Ikona - FacebookIkona - BakalářiGHB na Instagramu
Obrázek nic  


Vítejte na webu Gymnázia Havlíčkův Brod

  • úspěšně fungujeme 287 let, máme na co navazovat
  • výsledky studentů nás řadí k nejlepším školám v regionu
  • formujeme samostatné a svobodné jedince, kteří se zdárně uplatní v současné společnosti

280 let GHB


Gymnázium Havlíčkův Brod otevírá pro školní rok 2022/2023 dvě třídy čtyřletého cyklu (60 uchazečů z 9. tříd) a jednu třídu osmiletého cyklu (30 uchazečů z 5. tříd). Čtěte více o průběhu přijímacího řízení nebo se vydejte na virtuální prohlídku školy.

Dívky a programování?
01. 05. 2016 (1437 přečtení) | Autor: Mgr. Zuzana Šimůnková | Rubrika: Informatika (ICT) |
Tiskni článek Sdílej!

Google: holky a kódování

Informace o konání akce zaměřené na podporu dívek přímo ve firmě Google jsme se dozvěděli na poslední chvíli, přesto byly všechny tři zájemkyně z řad našich studentek pozvány koncem března do pražského sídla firmy. Veronika Švecová a Tereza Havelková z kvinty shrnuly dojmy z podnětného dne:

V úterý 29. 3. 2016 jsme se zúčasnily projektu Holky a kódování, který byl pořádán v pražském Googlu. Měly jsme možnost si samy něco naprogramovat, hlavně pomocí JavaScriptu, a poté o tom s lektory diskutovat. Celá přednáška byla spíše motivační.

Poslechly jsme si zkušenosti známých programátorek, které říkaly, že se o IT začaly zajímat až v posledních ročnících středních škol, že nikdy není pozdě začít. Hlavní je podle nich mít tu vášeň pro vymýšlení nových věcí a nikdy se nepřestat zdokonalovat. Všichni lektoři tam byli velice vstřícní a přátelští, což dokazovalo i to, že nám na začátku dne řekli, ať jim všem tykáme. Po po celém skvělém dni nabitém programem jsme měli možnost se podívat po celém sídlu Googlu. Kdyby jsme měly možnost podívat se tam znovu, tak neváháme.

Czechitas: letní škola

Letní škola IT je týdenní tábor určen pouze pro holky ze středních škol, který je zaměřen na úplné začátečnice. Pro letošní ročník 2016 v Praze a Brně. Během jednoho týdne se dozvíte jak vklouznout do světa IT, co to všechno vlastně znamená a jak to chodí v praxi. Naučíte se základy tvorby webu, programování i grafiky. Další informace: web projektu Czechitassvislá čára
Gymnázium Havlíčkův Brod
Štáflova 2063
580 01 Havlíčkův Brod
tel. 569 669 330
ghb@ghb.cz

Zřizovatel školy:
Logo Kraje Vysočina

© Copyright GHB 2018 | webmaster Mgr. Jiří Rojka | design webu Tomáš Koťara