Logo GHB
  •    HOME
  •       SUPLOVÁNÍ
  •       KONTAKTY
Ikona - FacebookIkona - BakalářiGHB na Instagramu
Obrázek nic  


Vítejte na webu Gymnázia Havlíčkův Brod

  • úspěšně fungujeme 284 let, máme na co navazovat
  • výsledky studentů nás řadí k nejlepším školám v regionu
  • formujeme samostatné a svobodné jedince, kteří se zdárně uplatní v současné společnosti

280 let GHB


Gymnázium Havlíčkův Brod otevírá pro školní rok 2020/2021 dvě třídy čtyřletého cyklu (60 uchazečů z 9. tříd) a jednu třídu osmiletého cyklu (30 uchazečů z 5. tříd). Čtěte více o průběhu přijímacího řízení a o přípravném servisu, který v této souvislosti nabízíme.

Chemici na Letní škole pro středoškolské učitele a studenty středních škol
07. 09. 2019 (1373 přečtení) | Autor: RNDr. Milan Zimpl, Ph.D. | Rubrika: Chemie |
Tiskni článek Sdílej!

Je již letitou tradicí, že v posledním prázdninovém týdnu z pohledu studentů a v přípravném týdnu vnímáno očima pedagogů se na VŠCHT v Praze koná Letní škola pro středoškolské učitele a studenty středních škol. Letos se ve dnech 27. - 29. 8. konal již 33. ročník. Akce se zúčastnilo 11 studentů v doprovodu tří učitelů chemie - Mgr. Jiřího Karla, RNDR. Marie Vlkové a RNDr. MIlana Zimpla, Ph.D. Akce má tradičně sekci pro učitele a zvlášť sekci studentskou. Následující řádky přináší doslovná hodnocení některých účastníků akce.

Rostislav Balliš: "Na letní chemické škole se mi líbilo a doporučil bych ji určitě dalším zájemcům o chemii. Díky návštěvě VŠCHT se nám lehce přiblížilo studium na vysoké škole, laboratorní práce byly poměrně zábavné a přednášky se daly přežít."

Ondřej Novák: "Na konci prázdnin jsem se spolu s dalšími studenty zúčastnil Letní chemické školy na VŠCHT. Přednášky byly zaměřeny především na oblasti chemie z každodenního života. Malé skupiny vedl vždy jeden profesor, který přednášel a sám prováděl praktickou část úlohy nebo nechal pokus vyzkoušet samotné studenty. Během přednášek se každý mohl zeptat na cokoliv z dané problematiky nebo například na přijímací řízení. Celé tři dny jsem si užil a určitě je doporučuji všem, kteří mají zájem o chemii."

Vladimír Kučírek: "Letní chemická škola byla pro mě velkým přínosem, a to nejen díky informacím ze zajímavých a různorodých přednášek a laboratorních úloh, především proto, že nám bylo přiblíženo vysokoškolské prostředí."

Vojtěch Kučera: "Letní chemická škola v Praze mi dala náhled na pokročilejší a odbornější chemická pracoviště, což hodnotím velice kladně a pokud bude možnost, rád se podobné akce znovu zúčastním."

Eliška Cyrusová: "Poslední prázdninový týden jsem měla možnost zúčastnit se Letní školy chemie na Vysoké škole chemicko-technologické v Praze a určitě nelituji. Během tří dní jsme měli příležitost absolvovat několik laboratorních bloků, ačkoli mě některé příliš nenadchly, jiné jsem si velmi užila a mezi všemi ostatními bych tu ráda zmínila téma „Léky a léková forma“. Během této laborky jsme vyráběli vlastní tabletku léku, což mi přišlo velmi zajímavé a dozvěděla jsem se spoustu nových informací. Nesmím také zapomenout zmínit, že během celé akce o nás bylo skvěle postaráno. Ubytování na kolejích i občerstvení bylo zajištěno a nám tedy nechybělo vůbec nic."


svislá čára
Gymnázium Havlíčkův Brod
Štáflova 2063
580 01 Havlíčkův Brod
tel. 569 669 330
ghb@ghb.cz

Zřizovatel školy:
Logo Kraje Vysočina

© Copyright GHB 2018 | webmaster Mgr. Jiří Rojka | design webu Tomáš Koťara