Ikona - FacebookIkona - BakalářiGHB na Instagramu
Obrázek nic  


Vítejte na webu Gymnázia Havlíčkův Brod

  • úspěšně fungujeme 284 let, máme na co navazovat
  • výsledky studentů nás řadí k nejlepším školám v regionu
  • formujeme samostatné a svobodné jedince, kteří se zdárně uplatní v současné společnosti

280 let GHB


Gymnázium Havlíčkův Brod otevírá pro školní rok 2020/2021 dvě třídy čtyřletého cyklu (60 uchazečů z 9. tříd) a jednu třídu osmiletého cyklu (30 uchazečů z 5. tříd). Čtěte více o průběhu přijímacího řízení a o přípravném servisu, který v této souvislosti nabízíme.

Chemici na 32. Letní škole pro středoškolské pedagogy a studenty středních škol
15. 09. 2018 (976 přečtení) | Autor: RNDr. Milan Zimpl, Ph.D. | Rubrika: Chemie |
Tiskni článek Sdílej!


Ve dnech 28. 8. až 30. 8. 2018 se trojice pedagogů - Mgr. Jiří Karel, RNDr. Marie Vlková a RNDr. MIlan Zimpl, Ph.D. společně s osmi studenty školy zúčastnila 32. Letní školy pro středoškolské pedagogy a studenty středních škol. Akce je pořádána již tradičně na konci prázdnin na VŠCHT v Praze.
Domnívám se, že se jedná o velmi potřebnou akci jak pro učitele, kterým jsou představovány pokroky současné chemické vědy, tak zejména pro studenty, kterým může pomoci ve volbě budoucí vysoké školy. Učitelé i studenti mohou také navštívit různá moderní chemická výzkumná pracoviště.
S ohlasů studentů vybírám několik výňatků: 
Markéta Kuncová: "...i přednášky a laboratorní úlohy, které mě podle názvu nezaujaly byly ve výsledku zajímavé a naopak..."
Urangoo Darkhanbaatar: "...sešla se zde parta lidí, kteří mají stejný zájem - zájem o chemii, a tak jsme si měli o čem povídat..."
Dominik Arbelovský: "...zaujala mě laboratorní práce věnovaná restaurování uměleckých děl, určitě bych mladším studentům doporučil letní školu absolvovat..."
Ladislav Trnka: "...i na mé druhé absolvované letní škole jsem se dozvěděl spoustu nových vědomostí..."
Josef Kutlvašr: "...děkuji nadaci Unipetrol za pohoštění a bohatý program a možnost se vzdělávat v oblasti chemie, rád bych se akce zúčastnil znovu..."
Zuzana Nimmertondlová: "...Letní školu jsem absolvovala již podruhé. Nejvíc oceňuji možnost se podívat do laboratoří a laboratorní vybavení si také vyzkoušet..."
Vojtěch Sýkora: "... byla to dobrá možnost vyzkoušet si život vysokoškoláků, cvičení a laborek mohlo být víc..."
Martin Toman: "...letní školu si troufám doporučit všem, kteří mají o chemii zájem, najisto se těším na další ročník..."

Letní chemická škola 2018


svislá čára
Gymnázium Havlíčkův Brod
Štáflova 2063
580 01 Havlíčkův Brod
tel. 569 669 330
ghb@ghb.cz

Zřizovatel školy:
Logo Kraje Vysočina

© Copyright GHB 2018 | webmaster Mgr. Jiří Rojka | design webu Tomáš Koťara