Ikona - FacebookIkona - BakalářiGHB na Instagramu
Obrázek nic  


Vítejte na webu Gymnázia Havlíčkův Brod

  • úspěšně fungujeme 284 let, máme na co navazovat
  • výsledky studentů nás řadí k nejlepším školám v regionu
  • formujeme samostatné a svobodné jedince, kteří se zdárně uplatní v současné společnosti

280 let GHB


Gymnázium Havlíčkův Brod otevírá pro školní rok 2020/2021 dvě třídy čtyřletého cyklu (60 uchazečů z 9. tříd) a jednu třídu osmiletého cyklu (30 uchazečů z 5. tříd). Čtěte více o průběhu přijímacího řízení a o přípravném servisu, který v této souvislosti nabízíme.

… a pátý jezdec je Strach!!!
08. 01. 2019 (243 přečtení) | Autor: Mgr. Aleš Říman | Rubrika: Kultura |
Tiskni článek Sdílej!

Cyklus filmových návratů do československé historie a hloubi Národního filmového archivu spolu s Gymnáziem Havlíčkův Brod pokračuje pozapomenutým klenotem z poloviny šedesátých let, filmem Zbyňka Brynycha … a pátý jezdec je Strach. Film uvedeme v prostorách Café-art Oko ve čtvrtek 10. 1. 2019 v 19.00. Vstupné činí symbolických 50 Kč.

Jde o příběh židovského lékaře odehrávající se v protektorátní Praze. Armin Braun je sice lékař, ale jako lékař nepracuje. Je to člověk, ale jako člověk nežije. Armin Braun je Žid a kamkoli se podívá, je Protektorát Čechy a Morava. Protektorát polepuje stěny výzvami k udání i s telefonním číslem, na které mohou v důvěře zavolat, veřejným rozhlasem vychovává k poslušnosti, nákladními auty stěhuje Židy z jejich domů a pečetí dveře těchto domů. Protektorát je i v lidech okolo něj, mluví jejich ústy a vede jejich životy. Silná adaptace novely Hany Bělohradské Bez krásy, bez límce udiví i po padesáti letech drtivostí svého sdělení i expresivitou, s níž příběh vypráví (strhující jsou především kamerové kompozice Jana Kališe). Filmu ovšem vévodí fenomenální herecká kreace Miroslava Macháčka v jedné z jeho mála hlavních filmových rolí.

Těšíme se na vás, přijďte všichni!svislá čára
Gymnázium Havlíčkův Brod
Štáflova 2063
580 01 Havlíčkův Brod
tel. 569 669 330
ghb@ghb.cz

Zřizovatel školy:
Logo Kraje Vysočina

© Copyright GHB 2018 | webmaster Mgr. Jiří Rojka | design webu Tomáš Koťara