Tři výrazné úspěchy v jednom týdnu má "na triku" Ondřej Mach
Ikona - FacebookIkona - BakalářiGHB na Instagramu
Obrázek nic  


Vítejte na webu Gymnázia Havlíčkův Brod

  • úspěšně fungujeme 287 let, máme na co navazovat
  • výsledky studentů nás řadí k nejlepším školám v regionu
  • formujeme samostatné a svobodné jedince, kteří se zdárně uplatní v současné společnosti

280 let GHB


Gymnázium Havlíčkův Brod otevírá pro školní rok 2022/2023 dvě třídy čtyřletého cyklu (60 uchazečů z 9. tříd) a jednu třídu osmiletého cyklu (30 uchazečů z 5. tříd). Čtěte více o průběhu přijímacího řízení nebo se vydejte na virtuální prohlídku školy.

Tři výrazné úspěchy v jednom týdnu má "na triku" Ondřej Mach
07. 05. 2018 (1890 přečtení) | Autor: Mgr. Zuzana Šimůnková | Rubrika: Informatika (ICT) |
Tiskni článek Sdílej!

Konec letošního dubna si asi bude Ondřej Mach ze sexty pamatovat - ve třech různých soutěžích zúročil svoji dosavadní práci. Ale radši pěkně po pořádku...

Ve čtvrtek 19. dubna vyrazila výprava 4 našich reprezentantů na krajské kolo soutěže v programování do Třebíče. V kategorii programování webu si porvé jeli změřit své síly septimáni - Martin Hajný obsadil třetí příčku a v těsném závěsu na 4. místě byl Robin Sitař. Naše jediná zástupkyně v kategorii programování, Barbora Fučíková z kvinty, sice neobsadila přední místa, ale splnila svůj cíl - nabyla cenné zkušenosti. Naopak již potřetí jel Ondřej Mach ze sexty, opět soutěžil v kategorii programování mikrořadičů a zopakoval také svůj loňský postup do celostátního kola - ovšem tentokrát rovnou z prvního místa!

Krajské kolo soutěže v programování

Následující středa byla pro Ondru ve znameni "výletu" do Prahy - byl pozván na celostátní finále soutěže přírodovědných a technických projektů Helle Köpfe, kterou pořádá Goethe Institut. V této soutěži byli naši studenti v minulosti již třikrát ve finále, z čehož dvakrát zvítězili. Před rokem si třítýdenní jazykový kurz u Berlína z finále odnesl díky svému dronu Jan Šimůnek, letos zapůsobila Ondrova IoT meteostanice a také on pojede v létě na jazykový kurz. K celostátnímu vítězství gratulujeme!

Helle Köpfe 2017/18

Své úspěšné tažení zakončil Ondřej den poté na krajské přehlídce Středoškolské odborné činnosti, kde obsadil třetí místo v kategorii elektrotechnika, elektronika a telekomunikace. Pedagogické vedení práce a soutěžní prezentace zajistila Mgr. Z. Šimůnková.

Na tomto místě bychom rádi poděkovali panu Bc. Milanu Košovi z firmy ECLIPSERA s.r.o., která provozuje Arduino shop. Ondrova meteostanice s využitím Internetu věcí by nevznikla bez jeho odborného vedení a materiální podpory.svislá čára
Gymnázium Havlíčkův Brod
Štáflova 2063
580 01 Havlíčkův Brod
tel. 569 669 330
ghb@ghb.cz

Zřizovatel školy:
Logo Kraje Vysočina

© Copyright GHB 2018 | webmaster Mgr. Jiří Rojka | design webu Tomáš Koťara