Rekonstrukce a proměny brodského gymnázia
Logo GHB
  •    HOME
  •       SUPLOVÁNÍ
  •       KONTAKTY
Ikona - FacebookIkona - BakalářiGHB na InstagramuMapa GHB
Obrázek nic  


Vítejte na webu Gymnázia Havlíčkův Brod

  • formujeme zdravě kritické a sebevědomé osobnosti ve vstřícném a tvůrčím prostředí
  • výsledky studentů nás řadí ke školám, na které je spolehnutí
  • fungujeme 288 let, máme na co navazovat

280 let GHB


Gymnázium Havlíčkův Brod otevírá pro školní rok 2024/2025 dvě třídy čtyřletého cyklu (60 uchazečů z 9. tříd) a jednu třídu osmiletého cyklu (30 uchazečů z 5. tříd). Čtěte více o průběhu přijímacího řízení nebo se vydejte na virtuální prohlídku školy.

Rekonstrukce a proměny brodského gymnázia
06. 08. 2014 (3299 přečtení) | Autor: PhDr. Hynek Bouchal, Ph.D. | Rubrika: Různé |
Tiskni článek Sdílej!

Také během letošních prázdnin, stejně jako v předchozích dvou letech, probíhají na našem gymnáziu rozsáhlé stavební úpravy. Po kompletní obnově sociálních zařízení v celém areálu školy, výměně oken, zateplení a rekonstrukci fasády v budově nové přichází na řadu nová elektroinstalace.

Práce na elektroinstalaci je rozdělena do dvou etap, z nichž první probíhá o letošních prázdninách a druhá se uskuteční během léta 2015. Rekonstrukce zahrnuje kompletní výměnu slaboproudých rozvodů v celém areálu školy, výměnu silnoproudých rozvodů v nové budově, zavedení protipožárního systému, rekonstrukci telefonní ústředny a telefonních rozvodů, zavedení nového rozhlasového systému, osazení školy kamerovým systémem, zbudování nového zabezpečení vstupů do budovy, kompletní obnovu datových rozvodů a zavedení wi-fi sítě v celém areálu školy.  Celá tato akce byla vysoutěžena zhotovitelem za 10,5 milionů Kč. Připojené fotografie názorně předvádějí dosavadní průběh oprav včetně současného stavu. První etapa rekonstrukce musí být ukončena k 31. 8.2014 a dle opakovaných ujištění zhotovitele se tak skutečně stane.

Všechny výše zmíněné stavební úpravy jsou financovány zřizovatelem gymnázia, Krajem Vysočina a jejich celková výše v současné chvíli činí 28,5 milionů Kč. Nejde však o jediné investice, jež byly v posledních třech letech investovány do vybavení školy. Gymnáziu se též daří čerpat peníze z evropských projektů: přes 1 milion Kč bylo díky dvěma projektům evropského Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost (EU peníze středním školám a Moderně na kariéru) investováno do ICT vybavení. Gymnázium se též účastní celokrajského projektu Přírodní a technické obory – výzva pro budoucnost, díky němuž škola na jaře vybudovala novou učebnu chemie a získává nové vybavení pro chemii, biologii a fyziku v celkové výši 1,8 milionů Kč. Díky dalšímu celokrajskému projektu „Badatelská centra“ financovanému tentokrát z Regionálního operačního programu Jihovýchod (ROP) vznikne v půdních prostorách staré budovy vědecké centrum vybavené špičkovými přístroji pro fyzikální, chemické a biologické experimenty. Celkem 6 milionů Kč z tohoto projektu půjde do stavebních úprav půdní vestavby staré budovy a 3,5 milionů do samotného vybavení.

Všechny uvedené investice jsou základním předpokladem pro to, aby Gymnázium Havlíčkův Brod drželo krok s dobou a bylo vskutku moderní školou. Vedení gymnázia, jeho profesoři a v neposlední řadě i studenti se musí postarat o to, aby byl tento finanční vklad náležitě zúročen, aby škola i nadále patřila k nejlepším vzdělávacím ústavům v regionu – stejně jako se jí to dařilo během drtivé většiny 279 let její existence. 

 

rekonstrukce
rekonstrukce
rekonstrukce
rekonstrukce
rekonstrukce
rekonstrukce
rekonstrukce
rekonstrukce
rekonstrukce
rekonstrukce
rekonstrukce
rekonstrukce
rekonstrukce
rekonstrukce
rekonstrukce
rekonstrukce


svislá čára
Gymnázium Havlíčkův Brod
Štáflova 2063
580 01 Havlíčkův Brod
tel. 569 669 330
ghb@ghb.cz

Zřizovatel školy:
Logo Kraje Vysočina

© Copyright GHB 2023 | webmaster Mgr. Jiří Rojka | design webu Tomáš Koťara