Expedice Extreme Outdoor Vltava 2013 (formálně sportovní kurs septim GHB) – poslední dispozice
Logo GHB
  •    HOME
  •       SUPLOVÁNÍ
  •       KONTAKTY
Ikona - FacebookIkona - BakalářiGHB na InstagramuMapa GHB
Obrázek nic  


Vítejte na webu Gymnázia Havlíčkův Brod

  • formujeme zdravě kritické a sebevědomé osobnosti ve vstřícném a tvůrčím prostředí
  • výsledky studentů nás řadí ke školám, na které je spolehnutí
  • fungujeme 288 let, máme na co navazovat

280 let GHB


Gymnázium Havlíčkův Brod otevírá pro školní rok 2024/2025 dvě třídy čtyřletého cyklu (60 uchazečů z 9. tříd) a jednu třídu osmiletého cyklu (30 uchazečů z 5. tříd). Čtěte více o průběhu přijímacího řízení nebo se vydejte na virtuální prohlídku školy.

Expedice Extreme Outdoor Vltava 2013 (formálně sportovní kurs septim GHB) – poslední dispozice
26. 08. 2013 (3846 přečtení) | Autor: Mgr. Aleš Říman | Rubrika: Informace |
Tiskni článek Sdílej!

Milé septimánky, milí septimáni, prázdniny utekly jako voda! Tak nám nezbývá, než se v ní s nostalgií a mladistvou vervou trošku pokoupat J

 

 

 

Sraz účastníků: v pondělí 2. 9. 2013 v 6.30 na nádraží ČD

 

Odjezd: 7.00 vlakem ČD směr České Budějovice

 

Návrat: v pátek ve večerních hodinách

 

KAŽDÝ účastník hned na nádraží odevzdá vedoucímu kursu podepsanou obálku, v níž bude zdravotní průkaz, potvrzení o bezinfekčnosti, případně plaveckých dovednostech žáka (NĚKTEŘÍ NEJMENOVANÍ STÁLE NEODEVZDALI, VEDEME JE V EVIDENCI, KDO NEODEVZDÁ, NEJEDE!!!). Na obálce bude mimo jména příslušného žáka také telefonický kontakt na jednoho z rodičů. Dále předloží ke kontrole kartičku pojišťovny a občanský průkaz (STAČÍ MÍT U SEBE, MIMO OBÁLKU).

 

Základní vybavení s sebou:

dobrý spacák (nejlépe vyzkoušený, komfort cca kolem -5, -8 stupňů), karimatka, případně alumatka (pro vyšší komfort lépe karimatka, alumatka se zase lépe balí), do skupiny po dohodě stan (vyzkoušený, skutečně nepromokavý – KAŽDÝ STUDENT BUDE MÍT KDE SPÁT, POKUD BUDETE MÍT PROBLÉM VE SKUPINĚ STAN SEHNAT A NEBUDE JIŽ JINÉHO ZBYTÍ, MŮŽETE MĚ ZKUSIT KONTAKTOVAT). Je možno přibalit deku.

Oblečení na vodu - varianta na zimu i teplo – čili dlouhé kalhoty (šusťák, funkční materiály, neopren), tričko s dlouhým rukávem (nejlépe funkční materiál, postačí i bavlněné, ačkoli to hůře schne), bunda (šusťák, vodácké bundy)// případně krátké kalhoty a tričko, plavky… (bude-li nám nakloněno počasí)

Boty do vody – pevná podrážka, musí držet na noze, nejlépe staré tenisky, případně levné tenisky zakoupené za tímto účelem, případně specielní boty do vody. NEVHODNÉ: sandály, gumové boty s páskem, žabky, pantofle, holinky, kanady, pohorky, kozačky, taneční boty…

Další možná výbava – ponožky, neoprenové ponožky.

Oblečení na spaní (dle předpovědi, vzhledem k zářijovému termínu lépe s dlouhým rukávem), oblečení na příslušný počet dní (je lépe počítat se všemi variantami počasí), boty.

Osobní doklady, průkaz pojištěnce, pravidelně užívané léky, větší igelitové sáčky, baterka.

Hygienické potřeby (mýdlo, šampón, ručník, kartáček na zuby, zubní pasta, toaletní papír), ručník, opalovací krém, sluneční brýle, POKRÝVKA HLAVY, PLÁŠTĚNKA.

Jídelní potřeby - vařič (v případě, že se skupina dohodne, že bude vařit z polotovarů), jídelní miska (plast, nerez, hliník), lžíce, případně příbor, ostrý nůž (zavírací), láhev na pití (plast), HRNÍČEK.

NA VODU NEBRAT (pouze na vlastní nebezpečí): elektronika (mp3, notebook, dataprojektor, etc.), zbytečné kraviny (žehlička na vlasy, kulmofén, fén, žehlička, nadměrné množství kosmetiky, objemné společenské hry, větší množství knih, tašku s učením, etc.)

Vše se Vám musí nejprve vejít do batohu na záda (prosím, neberte si v žádném případě kufry, tašky do ruky, igelitové tašky), ale především do padesátilitrového plastového barelu!!! Co se nevejde, zůstane ve Vyšším Brodě.

Pozor, prvním jídlem, které mají účastníci v ceně, bude až pondělní večeře! V SOUVISLOSTI S ORGANIZACÍ STRAVOVÁNÍ PROSÍME FREKVENTANTY KURSU, ABY SE PŘEDEM ROZDĚLILI DO DRUŽSTEV PO ŠESTI.

Splouvat budeme avizovaný úsek řeky Vltavy z Vyššího Brodu do Boršova nad Vltavou. Částka 2500 Kč, kterou 95% studentů dokázalo uhradit v termínu, pokrývá dopravu, materiál, ubytování, náklady na externí instruktory, doprovodné vozidlo a stravné (snídaně, večeře formou bufetu). Ostatní náklady (případné obědy, etc) jsou v režii studentů.

Oproti původním dispozicím DOŠLO K JEDINÉ ZMĚNĚ. Vzhledem k červnovým povodním se nám nepodařilo zajistit avizované dvě noci v ubytovně českokrumlovského kempu Vltavan (byly upřednostněny školy, které musely vzhledem k červnové živelné katastrofě své jarní kursy stornovat). Máme zde ale zajištěno nocování v prostorných tee-pee s dřevěnou podlážkou pro cca 13 osob s tím, že budeme moci používat sociální zařízení a zázemí ubytovny. Což je v podstatě po všech stránkách lepší, protože je to menší prostor, který se lépe zadýchá a zahřeje (v pokojích se netopí), neteče tam (do pokojů také ne) a je to levnější. Navíc jsme v případě skutečné a nefalšované živelné katastrofy domluvili s provozovatelem náhradní variantu ubytování.

Vedoucím kursu byl ředitelem školy jmenován Mgr. Aleš Říman, dalšími delegovanými instruktory jsou Mgr. Monika Sedláčková a Bc. Jiří Mejstřík.  Ti budou do vyhláškou požadovaného počtu doplněni dvěma externími vodáckými instruktory.

Veškeré dotazy, prosím, směřujte na vedoucího kursu, a to buď telefonicky (739 028266), nebo emailem (riman@ghb.cz).

 

Nebojte se, těšíme se na vás! A sledujte napjatě předpověď počasí. A vězte, že dokud se tváří jako detektivka nebo thriller, tak je všecko fajn. Teprve s drobnými prvky hororu začíná ta správná legrace J

Outdooru zdar. Nazdar!

 

Havlíčkův Brod 26. 8. 2013 Říman, Sedláčková, Mejstřík a spol.

 svislá čára
Gymnázium Havlíčkův Brod
Štáflova 2063
580 01 Havlíčkův Brod
tel. 569 669 330
ghb@ghb.cz

Zřizovatel školy:
Logo Kraje Vysočina

© Copyright GHB 2023 | webmaster Mgr. Jiří Rojka | design webu Tomáš Koťara