Ikona - FacebookIkona - BakalářiGHB na Instagramu
Obrázek nic  


Vítejte na webu Gymnázia Havlíčkův Brod

  • úspěšně fungujeme 283 let, máme na co navazovat
  • výsledky studentů nás řadí k nejlepším školám v regionu
  • formujeme samostatné a svobodné jedince, kteří se zdárně uplatní v současné společnosti

280 let GHB


Gymnázium Havlíčkův Brod otevírá pro školní rok 2019/2020 dvě třídy čtyřletého cyklu (60 uchazečů z 9. tříd) a jednu třídu osmiletého cyklu (30 uchazečů z 5. tříd). Čtěte více o průběhu přijímacího řízení a o přípravném servisu, který v této souvislosti nabízíme.

Být jiný neznamená být horší
06. 11. 2011 (3258 přečtení) | Autor: Mgr. Eva Součková | Rubrika: Projekty a exkurze |
Tiskni článek Sdílej!

Ve dnech 24. - 26. října 2011 se vybraní studenti našeho gymnázia zúčastnili prvního kurzu projektu s názvem Předsudky jsou out. Cílem tohoto projektu je snížení tendence utváření názorů na základě zažitých stereotypů a předsudků a také zvýšení informovanosti o situaci národnostních a etnických menšin žijících v České republice.

Studenti a pedagogové prožili tři dny plné interaktivních cvičení a komunikačních her, pomocí nichž dospěli k poznání, že stereotypy a předsudky jsou vlastně hluboce zakořeněné v každém z nás a že zbavovat se jich není právě jednoduché. Lektoři se všechny zúčastněné snažili podnítit k tomu, aby se více naučili naslouchat druhým, neprosazovali za každou cenu jen svůj názor, získávali co nejvíce informací, než si o něčem utvoří své mínění, a dokázali si více vážit sebe a svých schopností.

Zde jsou ohlasy dvou zúčastněných studentek:

Zážitkový kurz byl vážně zajímavý. Líbily se mi hry i následná komunikace ve skupině. Dozvěděli jsme se o sobě spoustu překvapujících věcí a seznámili se s žáky z jiných ročníků. Snad bude příští kurz stejný jako tenhle...

Barbora Mičková, B5

Projekt "Předsudky jsou out" se mi zdál celkově vydařený. I přesto, že jsem od celého projektu měla trochu jiná očekávání a ani jsem nevěděla, jak přesně bude probíhat a co bude jeho náplní, byla jsem spokojená. Musím ocenit hlavně sympatické a ochotné lektory.

Renata Landsmanová, B7

Předsudky jsou out Předsudky jsou out Předsudky jsou out Předsudky jsou out Předsudky jsou out Předsudky jsou outsvislá čára
Gymnázium Havlíčkův Brod
Štáflova 2063
580 01 Havlíčkův Brod
tel. 569 669 330
ghb@ghb.cz

Zřizovatel školy:
Logo Kraje Vysočina

© Copyright GHB 2018 | webmaster Mgr. Jiří Rojka | design webu Tomáš Koťara