Ikona - FacebookIkona - BakalářiGHB na Instagramu
Obrázek nic  


Vítejte na webu Gymnázia Havlíčkův Brod

  • úspěšně fungujeme 283 let, máme na co navazovat
  • výsledky studentů nás řadí k nejlepším školám v regionu
  • formujeme samostatné a svobodné jedince, kteří se zdárně uplatní v současné společnosti

280 let GHB


Gymnázium Havlíčkův Brod otevírá pro školní rok 2019/2020 dvě třídy čtyřletého cyklu (60 uchazečů z 9. tříd) a jednu třídu osmiletého cyklu (30 uchazečů z 5. tříd). Čtěte více o průběhu přijímacího řízení a o přípravném servisu, který v této souvislosti nabízíme.

ČJ - diktát - G4 - přijímací zkoušky 2011/2012
1. kolo, 23. 4. 2012


Školní výlet

V každodenním utrpení školního roku jsou výlety pro žáky příjemným zpestřením. Když jsme se dozvěděli, že letos strávíme čtyři dny v Praze, před očima se nám začaly rýsovat obrysy nejznámějších pražských památek.
Dne 24. června jsme se v osm hodin sešli na havlíčkobrodském vlakovém nádraží, abychom nastoupili do špinavého, přetopeného a zpožděného vlaku. Zjevně opilý průvodčí navíc za našeho nadšeného výskotu bezprostředně před kýženým odjezdem neočekávaně spadl do kolejiště. „To nám to pěkně začíná,“ pravil rozzlobeně náš milovaný třídní učitel a nezapomněl nám zopakovat, že alkohol je náramně nezdravý.
Všechny nepříjemnosti nás ovšem potkaly hned zpočátku. Poté jsme navštívili Pražský hrad s nádhernou vyhlídkou na blyštivé malostranské střechy, z mostu Legií jsme si vyfotili Národní divadlo a v zoologické zahradě nás nejvíce okouzlila tamější největší atrakce – krmení gorilích samců.
Byly to ty nejkrásnější chvíle naší dosavadní školní docházky. Ještě hezčí nás čekají na havlíčkobrodském gymnáziu, na které jsme již v dubnu složili přijímací zkoušky.


svislá čára
Gymnázium Havlíčkův Brod
Štáflova 2063
580 01 Havlíčkův Brod
tel. 569 669 330
ghb@ghb.cz

Zřizovatel školy:
Logo Kraje Vysočina

© Copyright GHB 2018 | webmaster Mgr. Jiří Rojka | design webu Tomáš Koťara