Druhý nejúspěšnější řešitel FO v kraji studuje na GHB

Autor: Mgr. Václav Vydlák <vvydlak(at)email.cz>, Téma: Olympiády a soutěže, Vydáno dne: 30. 05. 2024

Ohlédnutí za 65. ročníkem Fyzikální olympiády.

Druhý nejúspěšnější řešitel 65. ročníku Fyzikální olympiády v Kraji Vysočina studuje na GHB a jmenuje se Jan Vacek. Pozoruhodné na jeho příběhu je, že si svoji přímočarou několikaletou cestu do TOP kategorie A zkrátil o rok. Honza je totiž studentem septimy a 2. místo v nejvyšší kategorii vybojoval v konkurenci studentů o rok starších! 

Honza ale není jediným studentem našeho gymnázia, který v letošním školním roce v krajské konkurenci zazářil. V jeho stopách jdou i současní sextáni, kteří poměřili fyzikální vědomosti v kategorii C: Mark Joly (2. místo), Adam Mikulič (3. místo), Šimon Mach (9. místo) a Jiří Kotlas (10. místo).  

Svoje první zkušenosti s fyzikální olympiádou a rovnou korunované úspěchem získali v letošním školním roce i terciáni. V kategorii F postoupili do okresního kola dva žáci tercie A. Alois Pátek obsadil 2. místo a Dominik Jirka dokonce 1. místo. Pro kategorii F je okresní kolo kolem nejvyšším. 

Všem uvedeným studentům gratulujeme, děkujeme za příkladnou reprezentaci naší školy a přejeme spoustu kvalitní fyzikální zábavy v 66. ročníku Fyzikální olympiády.