Vítězství v krajském kole v silovém čtyřboji dívek

Autor: RNDr. Lukáš Bičík <bicik(at)ghb.cz>, Téma: Sport, Vydáno dne: 11. 03. 2024

V pondělí 11. 3. 2024 proběhlo krajské kolo v silovém čtyřboji dívek. Organizátorem bylo tentokrát naše gymnázium a zúčastnilo se 24 závodnic z pěti škol.
V pondělí 11. 3. 2024 proběhlo krajské kolo v silovém čtyřboji dívek. Organizátorem bylo tentokrát naše gymnázium a zúčastnilo se 24 závodnic z pěti škol.

Školu reprezentovaly Ella Glattová, Valerie Kostková, Šárka Kudlová, Anna Mokrá, Dorota Novotná, Natálie Pecková, Natálie Šindelářová a Klára Trtíková. 

Dívky soutěžily ve šplhu na 4,5metrové tyči, trojskoku z místa, hodu 3kg medicinbalem a sedech-lezích za jednu minutu. Už ve šplhu naše holky ukázaly, že budou bojovat o medaile a tuto disciplínu vyhrály, nejlepší výkon z celého startovního pole předvedla Valerie. Stejně tak se dařilo i v trojskoku, Natálie Pecková byla druhá. Ačkoliv třetí disciplínu suverénně ovládla Petra Matějková z brodské stavebky, týmově si opět vedly nejlépe naše studentky. V nejnáročnější disciplíně, sedech-lezích, zvítězila Natálie Pecková a za minutu předvedla 57 opakování.

Dívky ze stavebky měly tým se zkušenostmi už z loňského roku, a tak se netrpělivě čekalo na celkové výsledky, zda my, nebo ony. O 9 bodů si nakonec vítězství odnesly naše holky a díky tomu postupují na celorepublikové finále na konci března. V soutěži jednotlivkyň loňské vítezství obhájila Petra Matějková ze stavebky, naše závodnice obsadily 2., 3., 5. a 6. místo.

Výsledky:

 

umístěníškolabody
1.Gymnázium Havlíčkův Brod529
2.SPŠS Havlíčkův Brod520
3.OA a HŠ Havlíčkův Brod464
4.SPŠT Třebíč416
5.SZŠ a VOŠZ Havlíčkův Brod393