Instruktáž k vyplňování přihlášek na střední školu

Autor: PhDr. Hynek Bouchal, Ph.D. <bouchal(at)ghb.cz>, Téma: Přijímací řízení, Vydáno dne: 25. 01. 2024

Pro všechny zájemce z řad žáků a rodičů devátých a pátých tříd jsme na středu 7. února od 16.00 připravili instruktáž k vyplňování přihlášek ke vzdělávání ve střední škole.

Pro všechny zájemce z řad žáků a rodičů devátých a pátých tříd jsme na středu 7. února od 16.00 připravili instruktáž k vyplňování přihlášek ke vzdělávání ve střední škole.

Přijímací řízení se letos řídí novými pravidly, která mj. přinášejí podstatné změny ve vyplňování přihlášky ke studiu. Přihlášku je možné podávat elektronicky prostřednictvím digitální přihlašovacího systému DIPSY. Lze též využít „klasické“ podání prostřednictvím tiskopisu, ale i ten doznal značných změn.

Vzhledem k těmto skutečnostem nabídneme 7. února všem zájemcům návodnou instruktáž, která je provede všemi nástrahami vyplňování přihlášek. Během setkání předvedeme vzorové vyplnění přihlášky i všech jejích příloh jak v digitálním systému, tak v listinné podobě. Pokud si přinesete své vlastní zařízení, budete si moci své přihlašovací údaje vyplnit přímo na místě. Instruktáž začne v 16.00 v učebně naproti hlavnímu vchodu školy a bude trvat cca 60 minut.

Nová pravidla přijímacího řízení jsme shrnuli v úvodní části přiložené prezentace, kterou jsme využili při dni otevřených dveří, který proběhl ve středu 24. 1. 2024.